Londoni Chelsea jalgpalliklubi vajab teatavasti uut omanikku. Üheks pakkujaks on suurettevõtja Sir Martin Broughton, kes on endine FC Liverpooli ja British Airway tegevjuht.

Just tema juhitud konsortsiumi plaanivad väidetavalt investeerida ka vormel 1 sarja seitsmekordne maailmameister Sir Lewis Hamilton ja 23-kordne suure slämmi võitja Serena Williams. Mõlemad spordimaailma suurkujud on valmis investeerima ligikaudu 10 miljonit naela.

Sky Newsi teatel on osapooled omavahel juba mitu nädalat suhtluses olnud. Lisaks Sir Hamiltonile ja Williamsile on Sir Broughtoni kambas sporditegelastest ka rahvusvahelise kergejõustikuliidu president Lord Sebastian Coe.

Nii Sir Hamilton kui ka Williams on ärimaailmas juba mõnda aega aktiivsed olnud. Williamsi riskikapitalifond teatas alles sel nädalal briti sporditehnoloogia start-upi Opensponsorshipi investeerimisest. Vormelitäht on samuti erinevaid start-upe rahaliselt toetanud.

Sir Broughtoni juhitud konsortsiumis saaksid Chelsea suuromanikeks USA miljardärid Josh Harris ja Dave Blitzer. Harris ja Blitzer peavad aga enne end tagandama teisest Premier League'i klubist Crystal Palace'ist, kus neil on vähemusosalus.

Chelsea ostmisest on huvitatud veel kaks konsortsiumit. Üht veavad suurettevõtjad Steve Pagliuca ja Larry Tanenbaum. Pagliuca kuulub omanikeringi nii NBA klubis Boston Celticsis kui ka Itaalia tippklubis Atalantas. Tanenbaum on Kanada spordiettevõtte Maple Leaf Sports & Entertainment juht.

Kolmandat konsortsiumi veab USA ärimees Todd Boehly, kes muude äride kõrvalt on tegev ka spordimaailmas. Talle kuulub vähemusosalus nii pesapalliklubis Los Angeles Dodgersis kui ka NBA tiimis Los Angeles Lakersis.

Abramovitš peab klubi maha müüma

Viimased 20 aastat klubi vedanud vene oligarh Roman Abramovitš jäi veebruari lõpus puutumata Suurbritannia sanktsioonidest, mis määrati Venemaa suurettevõtjatele Ukrainas toimuva sõja tõttu. Siiski otsustas ta märtsi alguses Chelsea müüki panna. Venelase plaanile tõmbas pidurit Suurbritannia valitsus, otsustades märtsi keskpaigas Abramovitšit sanktsioneerida.

Chelsea sai edasi tegutseda, kuid seda vaid tänu Suurbritannia valitsuse eriloale, mis praeguse seisuga kehtib maikuu lõpuni. Selleks ajaks peab Chelseal olema uus omanik, seejuures ei tohi Abramovitš klubi müümisest teenida sentigi.

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid