UEFA teatas reedel, et on Superliigast loobunud klubidega karistusmeetmetes kokkuleppele jõudnud.

"Üheksa klubi saavad aru ja nõustuvad, et Superliiga projekt oli viga, ja paluvad vabandust fännide, rahvuslike ühenduste, rahvusliigade, teiste Euroopa klubide ja UEFA ees," seisab UEFA pressiteates.

Need üheksa klubi on Arsenal, Liverpool, Chelsea, Manchester City, Manchester United, Tottenham, AC Milan, Milano Inter ja Madridi Atletico.

Klubid on ühiselt vastu võtnud otsuse, et annetavad kokku 15 miljonit eurot jalgpalli heategevuseks. Raha on ette nähtud laste ja rohujuure taseme jalgpalli edendamiseks terves Euroopas.

Nii Manchester Unitedi, Arsenali kui Tottenhami omanikud on juba teatanud, et see heategevushüvitis tasutakse nende taskust ning klubi ei pea seda kulutust katma.

Lisaks kaotavad nimetatud klubid 5% ühe eurosarja hooaja eest teenitud auhinnarahadest (alates hooajast 2023/24).

UEFA leppis nende klubidega kokku ka 100 miljoni euro suuruses trahvisummas, mis neil kõigil tuleb tasuda, kui nad kavatsevad uuesti osaleda sarjas, mida UEFA ei aktsepteeri.

"Need klubid tunnistasid kiiresti oma viga ja astusid konkreetseid samme, näitamaks pühendumist Euroopa jalgpalli tulevikule. Sama ei saa öelda klubide kohta, kes ikka veel nn Superliigas osalevad. UEFA pöördub nende klubide poole hiljem," sõnas Euroopa alaliidu president Aleksander Ceferin.

Ceferin viitas Madridi Realile, Barcelonale ja Juventusele, kes pole siiani Superliiga projektist loobunud.

ESPN-i teatel võib UEFA nimetatud kolmikule määrata kahe aasta pikkuse Meistrite liigas osalemise keelu. See on kõige rangem karistus, mida hetkel kaalutakse.