Norralased eesotsas oma suurima tähe Erling Haalandiga kandsid soojendusel särki "Human rights on and off the pitch" (Tõlk: inimõigused väljakul ja selle kõrval) ning poseerisid ühispildil vasaku käe sõrmi üleval hoides, mis on inimõiguslaste rahvusvaheline märk.

Spetsiaalsed särgid oli Kataris toimuva tõttu valmistanud ka Hollandi koondis, kes võõrustas 5000 pealtvaataja ees Lätit. Hollandaste särkidel oli kiri: "Football supports change" (Tõlk: jalgpall toetab muutust).

Norra kaotas kodus Türgile 0:3. Väravad lõid 4. ja 59. minutil Ozan Tufan ning 28. minutil Caglar Soyuncu. Norralaste poolkaitsja Kristian Thorstvedt sai 79. minutil otse punase kaardi.

Teises G-alagrupi valikmängus sai Holland 2:0 võitu Lätist. Kodumeeskonna väravad sepistasid 32. minutil Steven Berghuis ja 69. minutil Luuk de Jong.

Kolmandas sama grupi matšis oli Montenegro kindlalt 4:1 üle Gibraltarist, kuigi 25. minutil kaotusseisu jäänud kääbusriik viigistas 30. minutil penaltist.

Tabeliseis:

H-alagrupis võitis Horvaatia Mario Pasalici 40. minuti väravast 1:0 Küprost ning Venemaa oli 2:1 parem Sloveeniast.