Avamängu 0:1 kaotanud Real läks korduskohtumist vahetult enne esimese poolaja lõppu juhtima, kui Vinicius Jr. lahendas külmavereliselt kontrarünnaku ning viigistas koondkoori.

Teisel poolajal Real enam võõrustajatele sõnaõigust ei andnud ning selle eest hoolitses peaasjalikult Karim Benzema. Nimelt lõi valitsev Ballon d'Ori võitja 50. minutil Madridi klubi teise, kaheksa minutit hiljem oli ta täpne penaltipunktilt ja 81. minuti tabamus kindlustas prantslasele kübaratriki.

Kahe mängu kokkuvõttes 4:1 võiduga edasi pääsenud Real kohtub 6. mail toimuvas finaalis Osasunaga, kes mängis teisipäeval Bilbao Athleticuga lisaajal 1:1 viiki ning oli lõpuks koondskooriga 2:1 parem.

Osasuna on varasemalt karikafinaalis mänginud vaid korra, kui 2005. aastal tunnistati lisaajal Real Betisi paremust. Madridi Reali näol on tegemist 19-kordse karikavõitjaga, kuid viimati jõuti sihile 2014. aastal.