Kell 17.00 lähevad Pärnus vastamisi Pärnu VK ja Tartu Bigbank.

Pärnu suutis avamängus Tartule ootamatult tugevat vastupanu osutada, võites vaatamata kolme põhimehe puudumisele avageimi ning ka teises ja kolmandas oli mäng tasavägine. Homme saab peatreener Toomas Jasmin kasutada ka Hindrek Pulka ja Kaur Erik Kaisi, ent hüppeliigest vigastanud Jörgen Vanamõisat ilmselt mitte. Lisaks peab uuesti rannet vigastanud Richard Voogel mängima trauma kiuste.

„Tartu oli esimeses kohtumises unine ja nad hakkasid alles lõpus mängima nii nagu nende tase on. Punkt-punktis olukordades on nemad ikkagi tugevamad ja eks palju sõltubki, kui palju Tartu laseb meil mängida. Püüame neid serviga suruda, ega meil muud varianti pole. Ja oma vastuvõtt tuleb ka korras hoida,“ sõnas Jasmin. „Ootama ei tohi midagi jääda, läheme täiega peale, meil pole kaotada midagi!“

Tartu juhendaja Alar Rikberg avamängu üle väga ei nurisenud, sest Balti liiga nädalvahetus oli meestel veel kehades. „Kõige olulisem on tahtejõud ja keskendumine, selles osas oli hea, et oli tasavägine mäng – loodetavasti äratas mehed üles. Esimeses kohtumises oli meil esimeses pooles puudu hea serv ja ründajate koostöö sidemängijaga lonkas samuti. Minu eesmärgid selles seerias on samad – võimalikult kiirelt see lõpetada,“ sõnas Rikberg enne homset mõõduvõttu.

Seeria kolmas mäng peetakse 15. märtsil kell 19.00 Tartus A Le Coqi spordihoones. Vajadusel toimub neljas kohtumine 19. märtsil kell 19.00 Pärnus ning viies Tartu Ülikooli spordihoones 22. märtsil kell 19.00.

Teise paari teine mäng algab kell 18.00, kui Võru Barrus Võrkpalliklubi võõrustab Selver/TalTechi.

Tallinna klubi võttis avamatšis üsna kindla 3:0 võidu ja peatreener Andres Toobal tahab samas vaimus jätkata. „Me ei olnud seeriat alustades heas seisus, aga usun, et enesekindluse jaoks oli see võit hea. Midagi lihtsat meid võõrsilmängus ees ei oota, võtame mäng korraga ja püüame mitte seeriale mõelda. Ka avamängu algus oli raske ja tasavägine, ent siis nad murdusid. Kui me oma servi tööle saame, on edu loota, kui ei saa, läheb väga keeruliseks,“ kommenteeris Toobal.

Võru peatreener Oliver Lüütsepp tahab kodupubliku ees võiduarve avada. „Kõige peamisena tooksin välja servi – peame neid serviga rohkem suruma ja ise nende servi paremini kätte saama. Kui suudame need asjad paremini teha, siis võib mäng hakata muutuma. Juurde on meil muidugi panna igas elemendis, aga võtmeküsimuseks pean hetkel servi,“ sõnas Lüütsepp.

Seeria kolmas mäng toimub 16. märtsil kell 19.00 TalTechi spordihoones. Vajadusel peetav neljas mäng 19. märtsil kell 17.00 Võrus ja viies Tallinnas 22, märtsil kell 19.00.

2023. aasta võrkpalli Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased teenivad EOK 100 erikujundusega Eesti meistrivõistluste medalid.