FOTOD JA VIDEO | Kontaveit alistas maailma neljanda reketi, aga Eesti kaotas Fed Cupi play-off matši Ukrainale otsustava paarismängu järel

 (203)

Tallinki tennisekeskuse 1200-pealine publik nägi laupäeval erakordselt kõrgetasemelist tennist, kui Anett Kontaveit (WTA 22.) alistas Fed Cupi play-off mängus Ukrainaga maailma neljanda reketi Elina Svitolina. Otsustava paarismängu Kontaveit ja Jelena Malõgina aga kaotasid. Matšivõit 2:1 ja edasipääs Maailmaliiga üleminekumängudele seega Ukrainale.

Päeva esimeses mängus kaotas Jelena Malõgina (WTA 553.) Dajana Jastremskale (WTA 26.) 3:6, 1:6. Kontaveidi võidunumbrid Svitolina üle olid 6:3, 5:7 (5), 6:2.

Kontaveit lõi 2 tundi ja 9 minutit kestnud matšis 7 ässa Svitolina 4 vastu, topeltvigu kogunes Kontaveidil 2, ukrainlannal 3. 20-st murdepallist realiseeris Kontaveit 8, Svitolina 16-st 5. Esimese servi õnnestumise protsent oli mõlemal võrdne 68%, kuid Kontaveit võitis nii esimeselt kui ka teiselt servilt enam punkte (vastavalt 64% vs 59% ja 38% vs 29%).

Paarismänguks andis Eesti üles Kontaveidi ja Malõgina, Ukraina eest tulid platsile Jastremska ja Marta Kostjuk. Ukrainlannad panid oma kõrgema klassi eeskujulikult maksma ja võtsid kindla 6:2, 6:0 võidu.

Eesti täitis sel nädalal oma esimese eesmärgi, milleks oli Euro-Aafrika tsooni I gruppi püsimajäämine. II gruppi langes Tallinna turniirilt Kreeka, kes kaotas viimasel päeval 0:2 Bulgaariale. Teisena pääses üleminekumängudele Itaalia, kes alistas 2:0 Horvaatia.

Loe lisaks:

Seotud lood:

"Märten Tamla: olen tüdrukute üle uhke"

"Anett Kontaveit: publiku toetus oli mega!"

Matšpall (Tennis)