Rauno Pehka ja Tair Tenno hoolealused, kes püsivad turniiritabeli tipus ka U18 Eesti meistrivõistlustel alistasid rahvusvahelises konkurentsis järgemööda kaks Läti klubi BC VEF-i (80:42) ja BS Riga (53:51), seejärel koduse konkurendi Keila KK (64:44), soomlaste Jyväskylä korvpalliakadeemia (64:49) ning viimases lahingus Tallinna Kalevi korvpalliakadeemia (76:59).

Võitjameeskonnast valiti turniiri tähtede viisikusse Gerrit Lehe, kes efektiivsusnäitajalt oli paremuselt teine Eesti meistriliiga mängija Ken Martti Reinarti (TalTech BS/Fenster/TSK) järel. Otse Lehe kannule jõudsid efektiivsustabelis veel kaks Audentese mängijat Patrick Malm ning Rasmus Andre. Turniiri korraldajad tõstsid eriauhinnaga esile Kaur Erik Suuroru võitluslikku tegutsemist.

„Etapi eel liiga suuri ootusi ei olnud, kuna pisut vanemate konkurentide ridades tegi kaasa ka Eesti esiliiga karastusega mängijaid, ent poisid võitlesid väga südilt ja iga mänguga tekkis üha rohkem usku,“ lausus kommentaariks võitjate treener Rauno Pehka. „Hea meel on kogu meeskonna üle, kõik andsid edusse vajaliku panuse. Kindlasti lisavad need esitused indu treeninguteks ja enesekindlust edaspidiseks.“

Tallinna turniiril osales kaheksa klubi, kes kõik pidasid kolme päeva jooksul viis kohtumist. Kuna EYBL-i turniiridel on võistkondadel mitu mängu päevas, on kohtumiste kestuseks 4x8 minutit.