Kergejõustikuprogrammis olid kavas viis jooksuala finaali ja kaks väljakuala finaali. Kui naiste maratonil said kaksikvõidu keenlannad, siis 10 000 meetri jooksus pani oma olümpiale ilusa punkti Hollandi jooksja Sifan Hassan - ta oli eelnevalt saanud 5000 m jooksus kulla ja 1500 m jooksus pronksi.

Meeste 1500 m jooksu olümpiavõitjaks krooniti vaid 20-aastane norralane Jakob Ingebrigtsen, kes püstitas ühtlasi uue olümpiarekordi.

4 x 400 meetri teatejooksudes läksid mõlemad kullad USA-le. Ameeriklanna Allyson Felix võitis sealjuures oma seitsmenda olümpiakulla!

Naised:

Mehed:

Väljakualadest osutus põnevamaks naiste kõrgushüpe, mis sisaldas endas rohkelt pöördeid ja üllatusi. Vägeva hõbeda teenis uue rahvusrekordiga austraallanna Nicola McDermott, kulla võitis venelanna Maria Lasitskene. Pronks läks noorele ukrainlannale, mõned nädalad tagasi Tallinnas U23 Euroopa meistriks kroonitud Jaroslava Mahutšihhile.

Meeste odaviskes, kus oleksid meie ootused saanud olla ka Magnus Kirdil, läks kuldmedal seekord Indiasse. Selle hooaja senine valitseja Johannes Vetter põrus ning piirdus vaid avakatse 82.52-ga, mis jättis ta kolme katse järel esikaheksast välja ning edasistele katsetele Vetter ei pääsenudki.

Laupäev, 7. august:

Kergejõustik

00.00 | naiste maraton (Kaksikvõit Keeniasse)

Korvpall

05.30 | meeste finaal: USA-Prantsusmaa (Vaata mängu blogi SIIT)
10.00 | naiste pronksimatš: Serbia-Prantsusmaa (võit Prantsusmaale)
14.00 | meeste pronksimatš: Sloveenia-Austraalia (Vaata mängu blogi SIIT)

Rannavõrkpall

4.00 | meeste pronksimatš: (Plavins/Tocs vs Cherif/Ahmed) (Läti ei saanud medalilisa)
5.30 | meeste finaal: (Mol A./Sorum C. vs Krasilnikov/Stojanovski) (Võit Norra paarile)