Kulla võttis Peres Jepchirchir, kes tegi otsustava spurdi paar kilomeetrit enne lõppu ja sai Sapporos võiduajaks 2:27.20.

Hõbeda võttis maailmarekordinaine Brigid Kosgei, kes kaotas 16 sekundiga, ja pronksi alles kolmanda maratoni läbinud ameeriklanna Molly Seidel (+0,26).

Veel 37. kilomeetril oli ees neljaliikmeline juhtgrupp, kuid siis jäi maha Lonah Salpeter (Iisrael), kes langes lõpuks koguni 66. kohale. 12 km enne finišit oli juhtgrupis olnud veel üheksa naist.

Neljandana lõpetas etiooplanna Roza Dereje (+1.18) ja viiendana Euroopa meister Volha Mazuronak (+1.46) Valgevenest.

Värske olümpiavõitja, 27-aastane Jepchirchir on varem tulnud kahel korral poolmaratoni maailmameistriks.

Kuigi maratoni start anti juba kell kuus hommikul, oli ikkagi juba 28 kraadi sooja. Jooksu lõpetas 73 naist, katkestajaid oli 15.