Eesti triatleet murdis juunioride MMil esikümnesse
Hispaanias Torremolinoses peetud triatloni maailmameistrivõistlustel pälvis Gregor Rasva meesjuunioride konkurentsis üheksanda koha.
Meesjuunioride maailmameistriks krooniti prantslane Nils Serre Gehri ajaga 55 minutit ja kümme sekundit. Vaid ühe sekundiga kaotas talle ameeriklane Reese Vannerson ja 11 sekundiga kaasmaalane Achille Besson. Rasva jäi võitjale alla 48 sekundiga, mis andis üheksanda tulemuse.
„Olen siiralt uhke oma saavutuse üle juunioride MM-il. Hooaja kõige olulisemal võistlusel suutsin igal alal näidata oma kõrgeimat taset,“ ütles Rasva Eesti Triatloni Liidu pressiteate vahendusel.
„Tunnen suurt tänulikkust selle üle, et suutsin end keerulistes ja ebakindlates oludes mobiliseerida ja endast maksimumi anda. Kaitseväe piirangute tõttu jõudis mulle võistlusluba alles esmaspäeva õhtul, mis lisas kogu kogemusele erilise kaalu ja väärtuse. Arvestades hooaja keerulist algust, tunnen sügavat rahulolu, et suutsin teise poole nii edukalt ja sihikindlalt lõpule viia. See oli minu viimane juunioride võistlus ning nüüd ootavad ees veelgi suuremad ja tähendusrikkamad väljakutsed,“ lisas 19-aastane Rasva.
Naisjuunioride konkurentsis võidutses prantslanna Ambre Grasset ajaga 1:01.13. Hõbeda teenis ungarlanna Fanni Szalai (+0.01) ja pronksi prantslanna Lea Houart (+0.18). Liis Kapten kukkus rattaraja esimesel ringil ning edasi võistelda ei saanud, kuna ratas läks katki.
„Õnneks endal jäid luud terveks. On lihtsalt palju pindmisi vigastusi ja muljuda saanud roided,“ ütles Kapten. Eestlastega koos treeniv lätlanna Beate Jansone sai 15. koha.
Kuni 23-aastaste naiste hulgas pälvis MM-kulla ungarlanna Karolina Helga Horvath (1:57.13), jättes selja taha Slovakkia ja Portugali triatleedid Zuzana Michalickova (+0.04) ja Maria Tome (+0.06).
Grete Maria Savitsch tulemust kirja ei saanud. „Jäin nädal enne MM-i raskelt haigeks. Mind tabas viirusnakkus, mis tõi kaasa tugeva köha ja nohu. Nädal aega nägin enda ravimisega aega ja vaeva. Kahjuks ei õnnestunud mul tähtsaimaks võistluseks taastuda. Haigus tegi oma töö,“ ütles Savitsch.
„Esimesest ujumistõmbest alates oli kehas meeletu raskus ja puudus jõud edasi liikumiseks. Otsustasin võistluse katkestada, sest pean enda tervist tähtsamaks. Nüüd on õnneks hooaeg läbi ja ma saan piisavalt aega pühendada enda ravimiseks ja taastumiseks.“