Philipp ujus 3,8 kilomeetrit ajaga 53.16 ning tuli veest välja 13. kohal. Päeva parima ratturina kerkis ta mägisel trassil kiiresti liidriks, sõites 180 kilomeetrit lõpuks ajaga 5:02.25. Vahetusalasse tuli ta koos inglanna Kat Matthesiga, kes püüdis ta kinni lõpulaskumisel. Külg-külje kõrval joosti esimesed 15 kilomeetrit kuni sakslanna lõpuks oma teed läks. Maratoni jooksmiseks läks Philippil 2:44.59 ning koguaeg 8:45.15 tõi talle kindla MM-tiitli.

Matthews kaotas talle lõpuks kaheksa minuti ja nelja sekundiga. Kolmandana finišeeris ameeriklanna Chelsea Sodaro (+19.23). Tiitlikaitsja Lucy Charles-Barclay ei startinud vigastuse tõttu ning sakslanna Anne Haug pidi võistluse pooleli jätma peale esimest vahetusala purunenud rehvi tõttu.

Eestlastest jõudis kolme parema hulka Merle Talviste, kes sai ajaga 10:37.53 N40-44 klassis kolmanda koha. Esikoha teenis tšehhitar Jana Richtrova (10:25.21) ja teise koha Iisraeli triatleet Antonina Reznikov (10:29.26).

Anette Zukker sai ajaga 11:36.11 N25-29 klassis 21. koha. Ursel Velve oli ajaga 13:00.18 N45-49 klassis 65. kohal.