Nõmme linnaosa vanema Karmo Kuri sõnul oli rõõm näha, et nii palju spordisõpru liikumisaasta puhul oma tee koos peredega Harku rappa leidsid.

„Rabajooksu rada oli lumest puhas ja temperatuur kevadiselt soe, mis andis ürituse edukale toimumisele palju kaasa. Seda kinnitas ka rabajooksu veteran Rein Küttimit, kes on osalenud kõikidel rabajooksudel, et nii ilusat ilma ei ta veel kunagi ühelgi rabajooksul näinud,“ kirjeldas Kuri.

„97. rabajooksust võttis osa 1847 registreerimislehe täitnud jooksjat. Esimesed tuhat lõpetajat said ka traditsioonilise rabajooksu vimpli omanikeks,“ lisas linnaosavanem.

97. rabajooksu võitis meeste arvestuses Karel Hussar (ajaga 18.25). Teiseks tuli Robert Telp (ajaga 18.53) ja kolmandaks laskesuusataja Kristo Siimer (ajaga 20.00). Naiste esikolmikus oli esimene Pille Hinn (ajaga 21.24). Teise koha saavutas Liis-Grete Arro (ajaga 21.24), kellele elas raja ääres kaasa 9-kuune tütar koos vanaisaga. Kolmanda kohaga autasustati Kaari Kinki (ajaga 22.46).

Poiste arvestuses (sündinud 2011 ja hiljem) võidutses Morten Mõttus (ajaga 26.25), teisele kohale pürgis Marc Metsma (ajaga 28.47) ja kolmandana finišeeris vaid 10-aastane Andre Vanasaun (ajaga 30.14).

Tüdrukute esikolmikut juhtis tõusev jooksutalent Marit Tarm, kes on varem rabajooksul ka naiste arvestuses poodiumile tõusnud, (ajaga 24.36), teise koha saavutas Mathilde Nurmsalu (ajaga 26.53) ning kolmanda koha pälvis Anastasia Artemjeva (ajaga 28.35).