Esimese veerandaja võitis Pärnu 21:16. Eilses poolfinaalis ebaõnnestunud Alterique Gilbert oli seekord hoopis teisest puust. Ta viskas esimese perioodiga perfektse tabavuse (4/4) juures 10 punkti.

Esimese poolaja lõpuks paisus Pärnu edu 48:34 peale. Ogre magas poolfinaali maha ja tundub, et nad pole siiani päris üles ärganud. Robert Valge viskas esimese poolajaga 13, Gilberi arvel oli 12 punkti.

Kolmanda veerandi järel oli Pärnu ees 62:54. Kümne minutiga vähenes seega vahe kuue punkti võrra. Valge oli kolme perioodi järel üleplatsimehena visanud 20 punkti.

Ogre suutis viimastel minutitel asja põnevaks teha, aga Pärnu pidas survele vastu ja võitis 84:77. Suurepärase esituse tegi Pärnu tagamängija Robert Valge, kes viskas 30 punkti. Väljakult tabas ta viskeid 11-st 10.

Alterique Gilbert panustas Pärnu võitu 20 punkti ja 4 korvisööduga, Arturas Valeika arvele jäi 6 punkti, 7 lauapalli ja 2 vaheltlõiget. Ogre resultatiivseim oli 20 punktiga Prentiss Nixon.

Pärnu - Ogre fotod:

TÄISPIKKUSES:

Poolfinaalis pidi Pärnu Sadamat tunnistama KK Viimsi/Sportlandi 83:81 paremust. Esimest hooaega Eesti-Läti liigas mängiva Viimsi võidukorvi viskas viimasel sekundil Devin Harris.

Teises poolfinaalis sai Ogre Riia VEF-ilt hävitava 55:116 kaotuse. Eesti-Läti liiga läbi aegade suurimast võidust jäi VEF-il aga napilt puudu. Tippmarki hoiab endiselt oma kätes Kalev/Cramo, kes oli 2020. aastal Tartu Ülikoolist üle 64 punktiga, 110:46.

Selle hooaja omavahelistes kohtumistes on Pärnu ja Ogre saanud mõlemad korra võidurõõmu tunda. Kodusaalis võttis Eesti klubi 83:58 võidu, kuid võõrsil pidid pärnakad vastaste 74:71 paremust tunnistama.