Tartu alustas mängu bravuurikalt ja avaveerandaja järel omati 17-punktilist eduseisu (36:19), kuid enne poolajapausi lagunes nende ründemäng täielikult ning lõunanaabrid vähendasid vahe viiele punktile (43:38).

Viimasele veerandaja eel juhtis Tartu veel 62:58, aga VEF pani seejärel teise käigu sisse ning viis minutit enne normaalaja lõppu leidsid võõrustajad ennast 9-punktilisest kaotusseisust. Ometi suudeti ennast uuesti kokku võtta ning Braxton Hugginsi viimase sekundi vise viis kohtumise lisaajale.

Lisaaja algul pääsesid tartlased 83:80 juhtima ning Märt Rosenthalil tekkis ka hea võimalus vahet suurendada, kuid paraku lendasid otsustaval hetkel mõlemad vabavisked mööda. VEF mängis aga viimastel minutitel kindlamalt ja võttis lõpuks 88:85 võidu.

VEFi resultatiivseim oli Alexander Madsen 24 punktiga.

Kaotajate poolelt viskas Huggins 19 silma ning Emmanuel Wembi ja Adomas Drungilas viskasid vastavalt 14 ja 13 punkti.

Kohtumine täispikkuses:

Enne kohtumist:

Riia VEF alistas teisipäeval oma koduväljakul Tartu Ülikooli ülikindlalt 91:57 ja asus seeriat 1:0 juhtima.

Poolfinaali saamiseks on tarvis saada kaks võitu.

Homme jätkavad seeriat Pärnu Sadam ja BC Kalev/Cramo (seis 1:0) ning BK Ogre ja TalTech/Optibet (1:0).

Eile õhtul valmistas meeldiva üllatuse KK Viimsi, kui võitis võõrsil Läti tippklubi Ventspilsi 70:63.