Viimsi pööras mängu enda kasuks viimase veerandajaga, mis võideti 15:8. Veel kaheksa minutit enne lõppu oli tablool viik 57:57, ent Valdo Lipsu hoolealustel õnnestus siis initsiatiiv haarata. Rait-Riivo Laane viienda minuti kaugviskest pääseti juhtima 62:57 ning Ventspils enam korralikult jalgu alla ei saanudki.

Pidev tulekahju kustutamine päädis viimasel paarikümnel sekundil külaliste vabaviskejoonele saatmisega. Nii Laane kui ka Tyler Roberson tabasid kahest katsest ühe ning üksteist sekundit enne kohtumise lõppu juhtis Viimsi 68:63. Lätlaste meeleheitlikud püüded eemalt skoori kasvatada edu ei toonud. Kaitselaua haaranud Rain Veideman tormas kiirelt vastaste korvi alla ning vajutas koos sireeniga palli läbi rõnga lõppseisuks 70:63.

Roberson oli võitjate parim 15 punktiga, Veideman panustas 14 ja Karl-Johan Lips 10 punkti.

Sel hooajal koduväljakul esimese kaotuse saanud Ventspilsi poolel tõi Aurimas Majauskas parimana 19 punkti.

Kahe võiduni peetava seeria teine mäng on pühapäeval kell 17.00 Viimsis Forus Spordikeskuses.