Teivashüppes 5.30 ületamisega alavõidu võtnud Hausenberg kaotas enne 1000 m jooksu austraallasele Ashley Moloneyle vaid kuue punktiga. Kuigi 1000 m jooksu eel oli eestlane teoreetiliselt isegi medalimängus, oli lõpuks pronksi võitnud Moloney edu siiski kindel.

Moloney läbis 1000 m ajaga 2.43,01, Hausenberg ajaga 2.57,10. Võimsa jooksu teinud Moloney ohustas juba Simon Ehammeri hõbemedalit, kes kogus lõpuks austraallasest vaid 19 punkti enam. Ehammeri arvele jäi 6363 silma, Moloneyl 6344. Hausenberg nihutas isikliku rekordi 6191 silmani.

Maailmameistriks krooniti Damian Warner maailma hooaja tippmarki tähistava 6489 silmaga. Tilga kogus lõpuks 5964 punkti, mis andis talle üheksanda koha.

Hausenbergi seeria:

6,86; 7.96; 13.62; 2.02; 7,99; 5.30; 2.57,10

Tilga seeria:

7,07; 7.54; 15.36; 2.02; 8,39; 4.50; 2.39,28

Karl Erik Nazarov pääses 60 meetri jooksus finaali ja saavutas seal võimsa neljanda koha. Eeljooksus uue Eesti rekordi 6,55 püstitanud Nazarov sai poolfinaalis ajaks 6,59. Finaalis jooksis ta 6,58, millega pälvis neljanda koha. Maailmameistriks krooniti itaallane Lamont Marcell Jacobs ajaga 6,41. Kõigest kolme tuhandikuga kaotas talle ameeriklane Christian Coleman. USA-le kindlustas pronksi Marvin Bracy ajaga 6,44.

Kreete Verlin piirdus 60 m tõkkejooksus eeljooksuga. Tema ajaks jäi 8,22.

Naiste kõrgushüppes triumfeeris ukrainlanna Jaroslava Mahutšihh 2.02-ga, teiseks tuli austraallanna Eleanor Patterson (2.00) ja kolmandaks kasahhitar Nadežda Dubovitskaja (1.98).

Naiste teivashüppes võidutses ameeriklanna Sandi Morris 4.80-ga. Hõbeda sai kaasmaalane Katie Nageotte (4.75) ja pronksi sloveenitar Tina Šutej (4.75).

Meeste 800 m jooksu võidutses hispaanlane Mariano Garcia (1.46,20) keenialase Noah Kibeti (1.46,35) ja ameeriklase Bryce Hoppeli (1.46,51) ees.

Meeste kuulitõukes triumfeeris brasiillane Darlan Romani uue sise MM-i rekordiga 22.53 meetrit. Ryan Crouser USA-st sai hõbeda (22.44) ja uusmeremaalane Tomas Walsh pronksi (22.31).

Naiste 400 m jooksu võitis Maicel Uibo abikaasa Shaunae Miller-Uibo ajaga 50,31. Talle järgnesid hollandlanna Femke Bol (50,57) ja jamaicalanna Stephenie Ann McPherson (50,79). Meeste seas võitis sama distantsi Jereem Richards (Trinidad ja Tobago) ajaga 45,00. Trevor Bassitt (USA) oli teine 45,05-ga ja Carl Bengtström (Rootsi) 45,33-ga kolmas.

Naiste 1500 m jooksus saavutas Etioopia kolmikvõidu: 1. Gudag Tsegay (3.57,19); 2. Axumawit Embaye (4.02,29); 3. Hirut Meshesha (4.03,39).

Naiste 60 m tõkkejooksus rändas kuld prantslannale Cyrena Samba-Mayelale (7,78). Hõbeda võitis Bahama sprinter Devynne Charlton (7,81) ja pronksi ameeriklanna Gabriele Cunningham (7,87).

Eilsest võistluspäevast saab pikemalt lugeda SIIT.