27. oktoobril FIBA Europe Cupi mängus Londonis saadud jalavigastus tõmbas Jõesaare osalemisele novembri koondiseaknas kriipsu peale. Jaanuari algusest alates on 198 cm pikkune ääremängija teinud Bayreuthi eest Saksamaa kõrgliigas järk-järgult paremaid etteasteid ja kolmapäevases võidumängus Oldenburgi meeskonna üle sattus pärituulde. Tema nime taha protokolli kanti vaid ühe möödaviske puhul 24 punkti, 8 lauapalli, 4 resultatiivset söötu ja 2 vaheltlõiget – hooaja parim etteaste!

Ligi kaks ja pool kuud kestnud vigastuspausilt naasmise järel Jõesaare enesekindlus nädal-nädalalt kasvanud: “Esimestes mängudes olin rabe ega leidnud rütmi. Füüsiline treenitus sai taastusravi ajal kannatada, ka vaimset poolt tuli järele aidata. Iga nädalaga on kehaline vorm paranenud. Leian väljakul oma kohad üles, tunne paraneb ja enesekindlus kasvab. Samas ei lähe ma enam igas olukorras pea ees võitlema, väike kartus on sees. Küllap lähevad nii füüsiline kui ka vaimne pool aja jooksul veel paremaks.”

Jõesaar rääkis, et saavutas hooaja eel hea kehalise seisundi, tegutses enesekindlalt ja leidis Medi Bayreuthi mängujoonises oma koha: “Siis sain koroonaviiruse ja jäin isolatsiooni. Nädala pärast vigastasin jalga, millele võis kaasa aidata see, et füüsiline vorm polnud haiguse järel taastunud.”

Jõesaar peab meeskondliku kooskõla saavutamisel kasulikuks, et koondislased tunnevad üksteist läbi ja lõhki. Esmaspäeval Tallinnas algaval neljapäevasel treeningkogunemisel käiakse mängujoonise põhimõtted üle. Valmistutakse Poola koondise trumpide neutraliseerimisele ja nõrkade külgede oma kasuks pööramisele.

“Läheme kindlasti võitlema ja arvan, et meie võiduvõimalus on suur,” ütles Jõesaar.

Mitmekülgsete oskuste ja heade kehaliste võimetega ääremängija keskendub oma tugevate külgede esiletoomisele: “Meeskonnakaaslased, treenerid ja poolehoidjad teavad, milles olen hea ja milles mitte nii hea. Ma ei oska öelda, mida saan juurde panna, aga kindlasti saan kasutada oskusi, milles olen hea, ja hoiduda sellest, milles hea ei ole.”

Kõva lauavõitleja ja sitke kaitsja

Endine tipptreener ja rahvusvahelise klassi korvpallur Jaak Salumets pidas Jõesaare enesekindluse ja mängustabiilsuse kasvu küpsema sportlase tunnuseks: “Mul on hea meel, et Janari sattus meeskonda, kus ta täidab rolli, mis talle sobib, võib-olla varem ei osatud teda niimoodi kasutada. Ta on füüsiliselt tugev, saanud vanemaks ja kogenumaks, järk-järgult ka vaimselt arenenud. Tundub, et ta on leidnud keha ja vaimu koostöös tasakaalu.”

Salumets peab Jõesaart samasuguseks mängijatüübiks, nagu oli ta ise. Kõva lauavõitleja, kes ei pelga kehalist kontakti. Sitke kaitsja, kes tekitab vastasele ebameeldivusi. Suudab leida ise viskevõimalusi.

“Ta meeldib mulle, tal on kõik vajalik meeskondlikuks mänguks olemas,” sõnas legendaarne treener ja korvpallur.

Vabariigi Valitsuse otsuse järgi lubatakse Saku Suurhalli Eesti rahvusmeeskonnale tähtsas mängus kaasa elama 3360 pealtvaatajat.

Jõesaare sõnul on kodupubliku ergutamine väga oluline: “Olen õppinud täielikult mängu sisse lülituma ega pane seetõttu kaasaelamist tähelegi. Rahvas innustab meid paremini esinema ja annab kindlust. Tean, et lähedased inimesed toetavad, olgu siis saalis või teleri ees.”