33-aastane Duffy, kes on kahekordne maailmameister, pani oma paremuse lõplikult maksma jooksudistansiga ja lõpetas ajaga 1.55.36. Hõbeda sai britt Georgia Taylor-Brown (+1.14) ja pronksi ameeriklanna Katie Zaveres (+1.27).

Kivioja oli 1,5 km ujumisdistantsi lõpetanud viimasena (+3.21), vahe eelviimasega oli juba ligi minut. Katkestanud olid selleks hetkeks Julia Hauser (Austraalia) ja Claudia Rivas (Mehhiko).

Eestlanna võistlus lõppes enne rattasõidu 30. kilomeetri vaheajapunkti, kui ta kaotas koos egiptlanna Basmla el-Salamoneyga liidritele ringiga. Sel hetkel jäi Kivioja parematest maha juba seitsme minuti ja 45 sekundiga.

Finišisse jõudis lõpuks 34 naist, kaheksa sportlast katkestasid ja 12 kaotasid liidritele ringiga.

Viis aastat tagasi sai Kivioja Rio de Janeiros 48 lõpetaja seas 44. koha.

Tulemused:

Olümpiatriatlon koosneb 1,5 km ujumisest, 40 km rattasõidust ja 10 km jooksust. Viis aastat tagasi sai Kivioja Rio de Janeiros 48 lõpetaja seas 44. koha.

Tokyos toimub võistlus Odaibe Marine Parki territooriumil. Alustuseks ujutakse üks 950-meetrine, seejärel üks 550-meetrine ring, seejärel kaheksa 5-kilomeetrist rattaringi ja lõpetuseks neli 2,5-kilomeetrist jooksuringi.