„EOK täiskogu päevakorda on lisatud oluline punkt – spordikohtu loomine. Nõustun, et spordikohtu loomine oleks Eesti spordile murranguline ja vajalik samm, ent Mart Parindi, Advokaadibüroo NOVE advokaadi ja spordiõiguse spetsialisti arvamuslugu (loe siit) toob esile mitmed olulised puudused reeglites, sealhulgas võimalikud vastuolud põhiseadusega ja puudujäägid sportlaste põhiõiguste kaitses,“ selgitas Raja pressiteate vahendusel.

„Mart Parind pöördus minu poole, otsides mõttekaaslast seoses spordikohtu reeglitega, ja see viis meid arusaamisele, et eelnõu vajab veel tööd mitmetes olulistes aspektides. Samuti pean oluliseks, et dokumendi sisulise arengu osas annaksid oma panuse ka EOK presidendiks kandideerijad, et tagada tulevase spordikohtu õiglane käsitlus sportlaste jaoks,“ jätkas Raja.

Tippsõudja sõnul on kahetsusväärne, et tähtsat dokumenti pole sportlaskomisjoniga üldse arutatud.

„Teisalt, EOK sportlaskomisjoni esimehena tunnen moraalset vastutust juhtida tähelepanu asjaolule, et sportlaste õigusi käsitlevad reeglid peavad olema selged, läbipaistvad ja arusaadavad. Hetkel ei ole spordile keskenduva vahekohtu vajalikkust ja kitsaskohti näiteks sportlaskomisjoniga arutatud ja sisulist poolt selgitatud. Peenike juriidiline tekst vajab kindlasti eksperdi selgitusi „inimkeelde“, et mõista, mida üks või teine punkt endaga kaasa toob.“

Raja rõhutab, et EOK ei tohiks nii suure tähtsusega dokumenti kiirustades heaks kiita.

„Praegune olukord tekitab küsimusi nii reeglite loomise protsessi kui vahekohtu vajalikkuse üle sellisel kujul. Juhindudes Mart Parindi märkustest, näen vajadust taasalgatada sisuline arutelu ja töötuba, et põhjalikult hinnata spordikohtu reegleid ning nende potentsiaalset mõju osapooltele. Tugev algus on tehtud, kuid säärast suure kaaluga dokumenti ei tohiks kiirustades vastu võtta,“ leiab Raja.