Päeva esimestes matšides kindlustasid koha nelja parema seas Kanada ja Šveits, aga õhtu pakkus kaks vägevat lahingut. B-alagrupi täiseduga võitnud Rootsi võttis veerandfinaalis mõõtu vaevu A-alagrupist edasi pääsenud Soomelt, kelle peatreenerina tegi viimast turniiri meeskonna olümpiavõitjaks ja mitmekordseks maailmameistriks viinud Jukka Jalonen.

Oodatult haarasid turniiri käigus MM-i suursoosikuteks tõusnud rootslased initsiatiivi ning teise kolmandiku lõpuks olid pealevisked väravale nende kasuks lausa 24:8. Kuid paraadtõrjetega hoidis meie põhjanaabreid elus igapäevaselt Rootsi meeskonna Växjö Lakersi väravasuud kaitsev Emil Larmi, mistõttu kolmanda perioodi eel oli tablool jätkuvalt 0:0 viigiseis.

Rootsi võitis lisaajal

Viimati 2018. aasta MM-il nelja parema sekka jõudnud rootslased jõudsid sihile oma 32 pealeviskega. Viis minutit enne normaalaja lõppu Buffalo Sabresi kaitsja Rasmus Dahlin konksutas end soomlasest osavalt mööda ning saatis pehme viskega litri Larmi jalgevahelt sisse.

Soomlased seejärel ärkasid, viimaseks kaheks minutiks võtsid nad välja ka väravavahi ning 57 sekundit enne normaalaja lõppu saatis Valtteri Puustinen litri värava suunas ning Öbrebro ründaja Hannes Björninen suunas selle sisse.

Lisaajal võtsid rootslased siiski oma. Soomlased pidid Konsta Heleniuse karistuse järel mängima kolmekesi nelja vastu, esimesed kaks Rootsi mängijate head võimalust võttis Larmi ära, aga Rasmus Dahlini ja Victor Hedmani eeltöö realiseeris Joel Eriksson Ek värava eest 2:1 võiduväravaks.

Turmtuld andnud USA vandus Dostálile alla

Teises veerandfinaalis kontrollis Tšehhi Prahas USA vastu matši esimest poolt ning teise perioodi keskel viiski Boston Bruinsi ründaja Pavel Zacha arvulises enamuses võõrustajad juhtima. Kaotusseisu jäänud ameeriklased hakkasid seejärel andma turmtuld ning kohtumise võttis üle igapäevaselt Anaheimi Ducksi väravat kaitsev tšehh Lukáš Dostál.

Kui rootslased murdsid Larmi 32. pealeviskega, siis Dostál võttis ära kõik 36 ameeriklaste sooritust. Viimati 1960. aasta MM-il finaali jõudnud ja tänavu väga asise meeskonna komplekteerinud USA jäi taas tühjade pihkudega, võõrutajad Tšehhid võtavad poolfinaalis mõõtu Rootsilt.