A-alagrupi võitnud Kanada alustas Slovakkia vastu vägevalt, sest natuke enam kui neljaminutlise mängu järel olid nad Jared McCanni ja Pierre-Luc Dubois’ väravatest peal 2:0. Slovakid läksid esimesele mõttepausile siiski üheväravalises kaotusseisus, sest kaheksandal minutil sahistas võrku igapäevaselt Rootsis leiva teeniv Peter Cehlárik.

Teisel kolmandikul viis Kanada koondise vasakäär Nick Paul meeskonna taas kahega ette ja päris ohtlikuks slovakid enam ei saanudki. Pigem vastupidi, sest kolmanda perioodi alguses viskasid Dylan Guenther ja Brandon Tanev Kanada juhtima juba 5:1.

Kuigi slovakid jõudsid kolm minutit enne normaalaja lõppu veel kahe värava kaugusele, siis 6:3 lõppseisu vormistas litri valveta väravasse saatnud Paul, kes lõpetas kohtumise saldoga 2+1. Kanada kollkipper Jordan Binnington tõrjus 21-st pealeviskest 18, tema slovakist ametivend Samuel Hlavaj 42-st 37.

Alates 2019. aastast säras Šveits iga MM-i alagrupiturniiril, kuid igal kevadel langesid nad seejärel veerandfinaalis konkurentsist. Sel korral suutsid B-grupis teise koha saanud šveitslased nukra seeria lõpetada.

Saksamaaga kohtunud Šveits sillutas tee edule esimesel kolmandikul, mille nad Christoph Bertschy ja Nico Hirscheri tabamustest võitsid 2:0. Sakslased ei langenud siiski võitluseta, sest Dominik Kahuni teise perioodi keskel visatud värav tõi nad ühe õnnestumise kaugusele.

Viigitabamust jahtinud sakslased võtsid matši lõpu eel väravavahi välja, kuid Bertschy tühja väravasse visatud tabamus kindlustas Šveitsile 3:1 võidu. Kuigi palju viskeid väravale meeskonnad ei teinud, sest Šveitsi väravavaht Leonardo Genoni tõrjus 15-st viskest 14 ning sakslaste Philipp Grubauer 24-st 22.