Chelsea kindlustas edasipääsu teisipäeval, kui poolfinaali kordusmatšis alistati Middlesbrough koguni 6:1. Seejuures võitis esiliigas mängiv Middlesbrough kaks nädalat varem avamängu 1:0, aga teisipäeval tegi eeldatav favoriit sotid selgeks.

Londoni suurklubi pääses juhtima Jonathan Howsoni omaväravast. Chelsea särgis said jala valgeks Enzo Fernandez, Axel Disasi, Cole Palmer (2) ja Noni Madueke. Middlesbrough’ auvärava lõi kohtumise lõpus Morgan Rogers.

Eile õhtul kindlustas teisena finaalikoha Liverpool, kelle kordusmäng Fulhamiga lõppes 1:1 viigiseisul. Kuna esimese vastasseisu võitis Liverpool 2:1, pääsesid edasi punasärgid. Kolmapäevases mängus viis Luis Diaz 11. minutil külalised juhtima. Fulhami pallur Issa Diop viigistas 77. minutil seisu, aga lisaajani viiva teise tabamuseni võõrustajad siiski ei jõudnud.

EFL-i karika finaal peetakse Wembley staadionil 25. veebruaril. Samad klubid kohtusid omavahel ka tunamulluses finaalis. Toona jäi 0:0 seisuga lõppenud normaal- ja lisaja järel penaltiseerias peale Liverpool.