Kalev otsustas mängu saatuse viimase veerandi alguses, kui 9:2 vahespurdi järel kasvatati eduseis 12-punktiliseks (70:58). Lätlased seejärel enam üheksast punktist lähemale ei jõudnud.

Kalevile tõid Severi Kaukiainen ja Mikk Jurkatamm 13, Mihkel Kirves 12 ja Rauno Nurger 11 punkti.

Kalevi võitu jäi varjutama Manny Suarezi vigastus. 12 minutit mängida saanud ja 10 punkti toonud tsenter lahkus platsilt tugevalt longates.

Kalev/Cramo mänedžer Ramo Kask avaldas lootust, et keskmängija vigastuspaus ei kesta üle kuu.

„Hetkel on raske kommenteerida, esmaspäeval tehakse MRT (magnetresonantsuuring), siis saame täpsemalt teada, kui tõsine [on trauma]. Ei tohiks olla üle kuu pikkune paus,“ teatas Kask Delfile.

Kümnenda järjestikuse võidu saanud Kalevil on nüüd liidrina 18 võitu ja üks kaotus. Ogre (9-9) langes üheksandaks.

Kalev pole ühisliigas kaotanud alates mullu 25. novembrist, kui hooaja senine ainus kaotus saadi Prometeilt.

Järgmisel kolmapäeval kohtub Kalev võõrsil Ventspilsiga (12-5).

Teises tänases mängus jäi Pärnu Sadam (6-11) kodus alla kolmanda koha meeskonnale Riia VEF-ile (14-5) 78:88.