Eesti koondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste leivaisa Baskonia läks võõrsil vastamisi Andorra MoraBanciga. Euroliiga klubi sai võõrsil 17-punktilise kaotuse 68:85 (10:18, 14:20, 25:27, 19:20).

Avapoolaja 14 punktiga võitnud Andorra lasi kolmandal veerandajal Baskonia korraks seitsme punkti kaugusele (41:48), aga lähemale enam mitte. Viimasel vaatusel oli Baskonia suurim kaotusseis 21 punkti, lõpuks jäi vahe 17 silma.

Ligi 31 minutit platsil rassinud Kotsar sai kirja üheksa punkti, viis lauapalli ja neli resultatiivset söötu. Ta tegi ühe vaheltlõike, aga sai kirja ka neli pallikaotust. 17 minutit mänginud Raieste arvele kogunes kaks punkti, kolm lauapalli ning üks resultatiivne sööt. Negatiivse poole pealt läks kirja kaks pallikaotust.

Baskonia resultatiivseim oli Codi Miller-McIntyre 16 punktiga, Vanja Marinkovic lisas 15 silma. Andorra poolel viskas Markel Starks 15 punkti, Stan Okoye panustas võitu 14 silmaga.

Kotsari ja Raieste koduklubi on Hispaania kõrgliiga ja Euroliiga peale kaotanud nüüdseks viis kohtumist järjest. Hispaanias on nüüd nii Baskonia kui Andorra saldoks neli võitu ja kolm kaotust.

Kaotasid ka Konontšuki ja Kullamäe koduklubid

ja Granada jäid päeva esimeses mängus võõrsil Manresale alla 84:90 (14, 24, 18:21, 22:24, 30:21). Viimasel veerandajal oli Granada maas koguni 19 punktiga (62:81), lõpuks jäi vahe kuus silma.

Konontšuk käis platsil neljaks minutiks. Ta eksis ainsal kahesel ning sai kirja kolm viga. Võistkonna suurimad skooritegijad olid Lluis Costa Martin ja Cristiano Felicio 20 punktiga. Manresa pallur Brandon Taylor viskas üleplatsimehena 22 punkti.

Granda (1-6) jätkab tabelis 16. kohal.

Valusa kaotuse said Kullamäe ja Bilbao Basket, kaotades kodus lisaajal Tenerifele 93:94 (20:27, 16:17, 20:14, 24:22, 13:14).

Tenerife oli napile võidule lähedal normaalajal, aga Bilbao mehe Denzel Anderssoni tabavad vabavisked viimasel sekundil tegid seisuks 80:80. Lisaajal pääses Bilbao korraks ette 85:84, aga vastased tegid 5:0 spurdi ning väikest edu enam käest ei andnud. 90:94 kaotusseisus saatis Melwin Pantzar viimasel sekundil teele veel tabava kaugviske, aga kaotusest see enam ei päästnud.

Kullamäe viskas 20 minutiga neli punkti (kõik tulid neljandal veerandajal - K.R.) ja noppis viis lauapalli. Lisaks tegi ta ühe vea ja blokeeris ühe viske. Bilbao poolel oli resultatiivseim Adam Smith 19 punktiga. Tenerife mängija Jaime Fernandez oli 20 punktiga üleplatsimees.

Bilbaol on sarnaselt Baskoniaga koos neli võitu ja kolm kaotust.