End tippsportlasena tõestanud sportlased annavad oma karjäärile uue põneva pöörde ja alustavad Audentese spordiklubis juba sellel sügisel konkreetsete gruppidega, teatas Audentese spordiklubi.

Audentese spordigümnaasiumi vilistlased Balta ja Saluri naasevad Audentesesse uuele ringile ning leiavad, et parim viis spordis jätkata on panustada noortesporti:

„Tippsportlase karjäär on mulle väga palju põnevaid hetki pakkunud ja tahan spordisüsteemile omalt poolt tagasi anda. Võtsin siit kunagi kaasa tarkuse, kuidas treenides säilitada tasakaal nii vaimsel kui ka füüsilisel tasandil. Kõik on praktikas läbi proovitud ja nüüd saan seda tarkust omakorda edasi anda,“ rääkis kergejõustiklane ja Euroopa meistrivõistluste kuld ning kahel korral aasta sportlase ja kuuel korral aasta naiskergejõustiklase tiitli pälvinud Ksenija Balta.

Olümpiamängudel edukalt osalenud kergejõustiklane Karl Robert Saluri soovib uues ametis pühenduda laste mitmekülgsele arendamisele. „Soovin jagada oma kogemusi ja innustada lapsi liikuma ja sporti tegema. Audentese laialdased võimalused ja suur spordialade valik annab lastele võimaluse kõike proovida ning leida oma lemmik spordiala,“ lisab Saluri.

Audentesega liitunud rahvusvahelise kogemusega profikorvpallur ja 11 korda Eesti aasta parimaks korvpalluriks valitud Merike Anderson leiab, et spordist saadud kogemus, tunnetus ja teadmised loovad tugeva positsiooni treeneritöö jätkamiseks. „Tegemist on põneva karjääripöördega. Kindlustunde ja hea seljataguse annab Audentese meeskonna asjatundlikkus noorte sportlaste arendamisel ning innustamisel,“ räägib Anderson.

Audentese juhatuse liige ja Audentese spordiklubi juhataja Priit Ilveri sõnul on uued ning värske pilguga treenerid spordiklubi meeskonda väga oodatud: „Usume, et nende liitumine on hea uudis ka lapsevanematele ja lastele. Meie saalides treenivad tippsportlased on lastele ja noortele alati motiveerivalt mõjunud, nüüd on neil võimalus ise tippude käe all treenima hakata,“ teatas Ilver pressiteate vahendusel.

Spordiklubi kinnitusel on treenerite komplekteerimine sellega lõpusirgel ja ajakavad algavaks hooajaks suures osas paigas.

Täiendatud kell 10.20:

Ilver ütles Delfile antud kommentaaris, et hetkel on neil puudu veel poiste korvpallitreenereid ja kergejõustikutreenereid.

„Hetkel meil kandidaatidega läbirääkimised käivad ja seetõttu nimesid veel nimetada ei saa,“ sõnas ta.

Ilver lisas, et nende pressiteates märgitud uute treeningrühmade loomine puudutab kergejõustikku: „Kui meil oli siiani kergejõustikus 23-30 treeningrühma, siis nüüd komplekteerimine need ümber.“

Küsimusele, kas Balta tippsportlase karjäär on nüüd treenerina tööle asumisega ametlikult lõppenud, ei osanud Ilver vastata: „Seda peab Ksenijalt endalt küsima. Mina näen teda endiselt igapäevaselt treenimas.“

Kuigi Karl Robert Saluril ei ole Eesti spordiregistri kohaselt veel treeneritunnistust, ei takista see klubil temaga lepingu sõlmimist. Ilver ütles, et Saluri tegeleb hetkel treenerikutse taotlemisega.

„Ma ei oska öelda, kuna need asjad kergejõustikuliidus arutlusele tulevad, aga Saluri tegeleb sellega,“ lisas ta.

Alles hiljuti oli teemaks Audentese spordiklubi suur pereheitmine. Sellest saab lugeda siit.