Hõbeliigas kuulub Eesti A-alagruppi koos Läti, Austria ja Põhja-Makedooniaga. B-alagrupis mängivad Montenegro, Gruusia, Portugal ja Fääri Saared. Alagrupis mängitakse iga vastasega kodus-võõrsil süsteemis, alagruppide võitjad ja teise koha saajad tagavad koha finaalturniiril. Kui finaalturniiri korraldaja Austria ei tule alagrupis kahe parema sekka, pääseb finaalturniirile lisaks gruppide võitjatele ja korraldajale kahe alagrupi peale parim teise koha saanud naiskond. Finaalturniir toimub 24.-25. juunil Austrias Grazis.

Esialgu treenib koondis Tallinnas TalTechi spordihoones, seejärel minnakse Paidesse. Enne Hõbeliiga turniiri peetakse Paides ka kaks kontrollkohtumist Läti koondisega.

Peatreener Alessandro Orefice tahab Hõbeliigas jõuda finaalturniirile ja loodab jätkata eelmisel suvel tehtud tööd. „Olen ootusärev, et saaksin juba Eestisse koondise juurde tulla ja jätkata sealt, kust eelmisel suvel pooleli jäime. Usun, et sellevõrra oleme võrreldes eelmise aastaga paremas olukorras. Meil on koosseisus mõned uued näod ja mõned varasemast tuttavad mängijad on naasmas, näiteks temporündaja Kätriin Põld ja libero Merilin Paalo. Lisaks uued nooremad mängijad, kelle olukorda tahaksin näha – näiteks Salme Adeele Hollas, Carmel Vares. Ootan huviga, kuidas mängijad on võrreldes eelmise suvega arenenud. Õnneks läksid mitmed koondise põhimängijad selleks hooajaks välismaale ja on saanud tugevates liigades areneda, see annab palju juurde,“ sõnas Orefice.

„Kadi ja Liis Kullerkann, Kristiine Miilen, Eliise Hollas ja Silvia Pertens said tugevas Itaalia esiliigas kõva karastuse, Pertens mängib lisaks nüüd Sloveenia liigas finaalis. Kertu Laak on Prantsusmaa kõrgliigas näidanud häid mänge ja Nette Peit mängib Prantsusmaa esiliiga parimas naiskonnas. See annab mulle treenerina teatud kindlustunde,“ ütles juhendaja. „Küll on mul väga kahju, et Laura Parts sai hooaja alguses vigastada, aga ta paraneb ja loodan, et suve teiseks pooleks on temagi tagasi.“

Hõbeliigas tahab itaallasest juhendaja edu saavutada, seades kõrgeid eesmärke. „Hõbeliigas olen eesmärgiks seadnud finaalturniirile jõudmise. Usun, et meil on potentsiaali, et juuni lõpus Final Fouril mängida, see oleks koondise jaoks vajalik ja näitaks nende võimeid.“

Vaadates suve lõpus toimuvale kodusele suurvõistlustele, tahab juhendaja näidata, et Eesti on võrkpallimaa. „Panen kogu oma energia sellesse, et koondis näitaks ilusat võrkpalli ja et inimesed näeksid, et võrkpall elab siin ja Eesti on võrkpallimaa. Loodan, et fännid saavad meie naiskonna üle uhked olla ja näitame kodusel finaalturniiril seda, milleks me võimelised oleme,“ lisas Orefice.

Koondise kandidaadid:

Sidemängijad: Karolina Kibbermann, Häli Vahula, Melissa Varlõgina, Roosi-Brigita Toom

Diagonaalründajad: Kertu Laak, Kadi Kullerkann, Carmel Vares

Nurgaründajad: Nette Peit, Kristiine Miilen, Silvia Pertens, Nora Lember, Karlotta Kattai, Sonja Siimson, Salme Adeele Hollas

Temporündajad: Liis Kullerkann, Eliise Hollas, Laura Parts, Kätriin Põld, Liisbet Pill, Mirjam Karoliine Kask

Liberod: Kadri Kangro, Janelle Leenurm, Merilin Paalo

Peatreener Alessandro Orefice, abitreenerid Andres Toobal ja Marko Mett, ÜKE-treener Maurizio Negro, füsioterapeut Lorenzo Vita, statistik/mänedžer Mihkel Sagar.

Kontrollmängud Hõbeliiga eel:

20. mai kell 18.00 Paide SH, Eesti – Läti

21. mai kell 12.00 Paide SH, Eesti – Läti

Euroopa Hõbeliiga 2023 ajakava (Eesti aeg):

27. mai Tartu Ülikooli Sh. 17.00 Eesti – Läti
31. mai Tartu Ülikooli Sh. 17.00 Eesti – Austria
3. juuni Põhja-Makedoonia 18.30 Põhja-Makedoonia – Eesti
10. juuni Tartu Ülikooli Sh. 16.00 Eesti – Põhja-Makedoonia
14. juuni Schwechat, Austria 21.15 Austria – Eesti
17. juuni Jelgava, Läti 17.00 Läti – Eesti

24.-25. juuni Final Four Graz, Austria