põnevust pakuvad kodustel meistrivõistlustel nii meeste kui ka naiste sprindidistantsid, sest mitu sportlast on EM-i normile väga lähedale jõudnud.

Pühapäev:

Naiste 60 m tõkkejooksus püstitas Diana Suumann Eesti rekordi 8,07. Tema nimele kuulunud senine riigi tippmark oli 8,13. Istanbuli sise EM-i (2. - 5. märts) normist jäi tal napilt puudu, milleks on 8,03. Järgmised paar päeva näitavad, kas tõkkejooksjal õnnestub siiski tiitlivõistlusele pääseda. Hõbemedali pälvis Anna Maria Millend (8,44) ja pronksi Eliise Anijalg (8,72).

Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) lootis EM-i pääsme lunastada 60 m tõkkejooksus. Finaal lõppes tõkkejooksja jaoks paraku juba esimestel meetritel. „Säärelihase lõi nii kõvasti krampi, et jalg kadus alt ära. Ei saanudki midagi edasi teha, peab nüüd vaatama, mis edasi järgmised paar päeva toovad. Sisehooaeg on nii või naa läbi, kahtlustan, et väike rebend jalas on,“ sõnas Pedriks. Eesti meistriks krooniti sel alal mitmevõistleja Risto Lillemets 8,04-ga. Talle järgnesid Gert Valdsalu (8,06) ja Rasmus Roosleht (8,28). Hausenberg jättis finaali pooleli.

Kaugushüppes võttis Hausenberg aga kindla võidu hooaja tippmargiga 7.69. Hõbeda sai Lillemets (7.01) ja pronksi Andreas Hantson (6.84). Lillemetsal oli algselt plaanis ka kõrgushüppe, aga sellest ta siiski loobus.

Naiste kuulitõukes teenis kulla favoriit Kätlin Piirimäe 14.95-ga. Teise koha sai Monica Vainola 13.79-ga, kolmandaks tuli Linda Kivistik (13.50). Naiste kaugushüppe teenis kulla Liisa-Maria Lusti (Audentese SK), kes hüppas Eesti kõigi aegade seitsmenda tulemuse 6.39. Talle järgnesid Katre Sofia Palm (5.91) ja Johanna Soover (5.83).

Meeste kõrgushüppes võidutses Kaarel Ernits 2.05-ga. Sama tulemusega sai Deniss Tšernobajev hõbeda. Ernits sai 2.05-st üle teisel, Tšernobajev aga kolmandal katsel. Kolmanda koha teenis Karl Lumi (2.00).

Naiste 200 m Eesti meistriks tuli Õilme Võro uue isikliku rekordiga 23,86. Talle järgnesid Ann Marii Kivikas (24,33) ja Marielle Kleemeier (24,46). Meeste 200 m jooksus võidutses Reimo Sepp tulemusega 21,80. Hõbeda pälvis kurtide maailmameister Tanel Visnap (21,92) ja pronksi Andreas Kase (21,98).

Naiste 3000 m jooksu võitis Helen Bell ajaga 10.00,24. Pille Hinn (10.24,91) sai teise ja Ketlin Kopp kolmanda koha 11.51,19-ga. Meeste 3000 m Eesti meistriks krooniti Kalev Hõlpus 8.35,53-ga. Deniss Šalkauskas sai hõbeda (8.36,21) ja pronksi Jürgen Joonas (8.41,85).

4 x 400 meetri segateate võitis TÜ ASK (Liis Roose, Liis Grete Atonen, Lukas Lessel, Tauri Tamm) ajaga 3.33,79. Teise koha sai Audentese SK (3.33,79). Kolmanda koha võitis Nõmme KJK (3.39,47).