„Me juba palusime selle pildiloo eest vabandust ja tegime avalduse, aga mulle tundub, et inimestel läksid emotsioonid liiga suureks,“ sõnas Vassiljev. „Pildi avaldamine toimus valel ajal ja see ei olnud sobilik ning muud tähendust sellel ei olnud.“

Kas olete nõus kultuuriministriga, et agressorriigi spordieliidiga samas seltskonnas istumine ei ole okei? „Igaühel on õigus oma arvamusele, meil on demokraatlik riik. Meie proovime tegeleda jalgpalliga,“ vastas Vassiljev.

Ukrainas toimuva sõja kohta ütles Vassiljev: „See, mis toimub, on täielik hullumeelsus ja see on vaja kuidagi peatada. Minust see kahjuks ei sõltu. Need, kellest sõltub, peavad tegutsema. Nii lihtsalt on.“

Vaata videointervjuud Vassiljeviga!

Eelmise aasta lõpus postitas endine Eesti koondislane ja praegu koos teise ekskoondislase Jevgeni Novikoviga ühist agentuuri pidav Andrei Stepanov oma Instagrami kontole pildi, millel poseeritakse ühise õhtusöögilaua taga veel koos kaheksa endise ja praeguse koondislase ning Valeri Karpiniga. Pildil on ka Eesti koondise kapten Konstantin Vassiljev ja ründaja Sergei Zenjov, abitreener Andres Oper ning mitmeid endisi koondislasi: Igor Morozov, Sergei Pareiko, Dmitri Kruglov, Aleksandr Dmitrijev ja Artur Kotenko.

4. jaanuaril tegid Oper, Vassiljev ja Zenjov Eesti jalgpalliliidu pressiesindaja vahendusel ühisavalduse:

„Lugupeetud jalgpallisõbrad!

Meil on kahju tekkinud olukorra pärast ja vabandame kõikide ees, kelle tundeid meie õhtusöök ning sellest foto avaldamine sotsiaalmeedias riivas.

Meie vestlus käis vaid jalgpalli ümber, me ei rääkinud poliitikast ega sõjast.

Meie seisukoht sõja osas on olnud alati üks ja seesama – sellele ei ole õigustust.

Oleme jalgpalliväljakul ja väljaspool seda olnud alati Eesti eest väljas ja teeme seda ka edaspidi.“

Sellest, mida Karpin läbi aastate on maailma poliitilise olukorra ja sõja kohta arvanud, loe pikemalt siit!

Jaga
Kommentaarid