Kohtumist alustas teravamalt PSG ning juba 15. minutil jõudis Marquinhos sihile, kes suunas peaga väravasse Angel Di Maria nurgalöögist antud tsenderduse. Avapoolajal oli võõrustajatel mitu head võimalust veel, aga poolaeg lõppes siiski 1:0 seisuga.

Teisel poolajal kuulus mäng juba Cityle. Ründavamaks pooleks olnud külalised jõudsid viigini 64. minutil, kui Kevin De Bruyne saatis pealtnäha ohutu tsenderduse kasti. PSG mehed aga eesotsas väravavahi Keylor Navasega hindasid palli trajektoori valesti ning mänguvahend maanduski võrgus.

Seitse minutit hiljem viis Riyad Mahrez karistuslöögist City juhtima. Taas pidid PSG mehed ise peeglisse vaatama. PSG müüris seisnud mehed lasid palli liiga lihtsasti läbi ning Navas ei suutnud enam alžeerlase lööki tõrjuda. PSG lõpetas kohtumise ka arvulises vähemuses, sest 77. minutil teenis karmi vea eest punase kaardi Idrissa Gueye.

Korduskohtumine on kavas 4. mail.

Statistika:

Loe eelvaadet blogi alt.

Täna lähevad vastamisi kaks araablaste mängukanni, kellel kummalgi seni veel Meistrite liiga trofeed pole. Nii ManCity kui ka PSG omanikud on võistkonda suuri summasid pumbanud just selle tiitli nimel. Eksperdid peavadki tänavuseks suurimaks soosikuks Cityt ja teiseks PSG-d.

Abu Dhabist pärit rahabossid eesotsas šeik Mansour bin Zayed Al Nahyaniga võtsid ManCitys juhtimise üle 2008. aastal. Pariisi saabus rahalaev 2011. aastal, kui klubi läks Katari kuningliku pere käpa alla. Presidendina juhib asju Nasser Al-Khelaifi.

Praegu on ManCity jõudnud klubi ajaloos teist korda poolfinaali ja esikohamänguni on neil võimalik jõuda alles esimest korda. Nende vastane PSG jõudis mullu klubi ajaloos esimest korda finaali, kus kaotas Müncheni Bayernile.

Kumbki meeskond hooaja otsustavas faasis vigastustega eriti kimpus pole. PSG peab hakkama saama kaitsja Juan Bernati ja varuväravavahi Alezandre Letellieriga. Manchesteri klubil pole ükski mees vigastustega väljas.

City alistas veerandfinaalis kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 4:2 Dortmundi Borussia. Seejuures pole City tänavusel hooajal Meistrite Liigas ainsana veel ühtegi kohtumist kaotanud. PSG läks veerandfinaalis vastamisi valitseva meistri Müncheni Bayerniga. Koondtulemusena jäi seis 3:3, aga võõrsil löödud väravad aitasid edasi Prantsusmaa klubi.

PSG ja Manchester City korduskohtumine on kavas 4. mail.