Mäng oli väga tasavägine ja kestis kaks tundi. Kanepi, kes lõi neli ässa ja tegi seitse topeltviga, võitis kohtumise 177-st punktist 93. Maailma edetabelis 16. kohal paiknev eestlanna murdis vastase pallingu kuuel korral, Petkovic sai Kanepi servi murdmisega hakkama viiel korral.

Kolmandas ringis on Kanepi vastaseks kuuenda asetusega Jelena Jankovic, kes alistas täna Chanelle Scheepersi 6:2, 6:3. Eestlanna on maailma kaheksanda reketiga kohtunud neljal korral ja võitnud neist matšidest kolm.

Kanepi-Jankovici mäng on kavas neljapäeval peaväljaku viimase mänguna. Selle väljaku eelviimane mäng  (Caroline Wozniacki - Ayumi Morita vahel) algab Eesti aja järgi mitte enne 17:00.

Kanepi on Dubais kaheksandikfinaali jõudmisega teeninud 125 edetabelipunkti ja 20 550 dollarit.

Mängu käik:
Kaia Kanepi - Andrea Petkovic 6:3, 3:6, 6:3

3. sett:

6:3. Kanepi servib matši võidule. 30:0 edu. Kanepi võidab matši! Kohtumine kestis kaks tundi.

5:3. Petkovici serv. Viik 15:15. Kanepi ees 40:15! Saksanna päästab mõlemad murdepallid - 40:40. Veel üks murdepall ja Kanepi realiseerib selle!

4:3. Kanepi palling. Kiiresti 40:0 edu. Eestlannalt mängu kuues topeltviga, Petkovic jõuab 40:40-ni. Kanepi hoiab õnneks pallingut!

3:3. Petkovic servib. Kanepi juhib 30:15. Kaks järgmist punkti sakslannale - 30:40. Petkovic hoiab pallingut ja viigistab mänguseisu.

3:2. Kanepi serv. Viik 15:15, 30:30. Petkovic juhib 40:30 ja murrab! Kanepi on oma servil hädas, esimese pallingu õnnestumise protsent selles setis 35 (Petkovicil 60).

3:1. Petkovic servib. Kanepi pääseb 30:0 juhtima, järgneb viik 40:40. Geim sakslannale.

3:0. Kanepi hoiab oma pallingut kindlalt. Eestlana on võitnud selles setis 16-st punktist 12. Poolteist tundi saab mängitud.

2:0. Petkovic servib ja teeb kohe topeltvea. Kanepi juhib 40:15 ja murrab vastase pallingu!

Kas rolli hakkab mängima ka väsimus? Eile madistas sakslanna 2 tundi ja 42 minutit, võites Angelique Kerberit 6:4, 4:6, 6:3. Kanepil kulus eile võitmiseks vaid üks tund.

1:0. Kanepi alustab servimist. 0:15 ja 15:30 kaotusnumbrid. Kanepi võidab kolm punkti järjest ja asub juhtima.

2. sett:

3:6. Petkovic servib teise seti võidule. Sakslanna 40:0 edu. Kanepi võtab kolm punkti järjest - viik 40:40! Kanepi päästab ka neljanda settpalli ja jõuab murdepallini. Sakslanna päästab murdepalli ja võtab ka järgmised punktid. Teine sett Petkovicile 6:3.

3:5. Kanepi jääb oma pallingul 0:40 kaotusseisu. 30:40 - Kanepi päästab kaks murdepalli. Kahjuks kolmandat enam mitte! Teises setis on eestlanna esimese servi õnnestumise protsent langenud 35 peale (avasetis oli 64%).

3:4. Petkovic loovutab oma servil vaid ühe punkti.

3:3. Kanepi servib. Üks tund saab mängitud. Viik 40:40, järgneb Petkovici murdepall, mille sakslanna kasutab ka ära. Taas mäng viigis. Eestlanna on teinud teises setis kolm topeltviga.

3:2. Kanepi jõuab Petkovici servil murdepallini! Kanepi võidab kolmanda geimi järjest!

2:2. Kanepi servib. Vahetuvad viiginumbrid 30:30, 40:40. Eestlanna hoiab pallingut.

1:2. Petkovic servib. Kanepi murrab tagasi! Ülioluline geimivõit ja Kanepi on mängus tagasi.

0:2. Kanepi servib ja jääb kiiresti 15:40 kaotusseisu. Kaks murdepalli. Kanepi annab pallingu ära! Teise seti kümnest punktist on eestlanna suutnud võita vaid ühe.

0:1. Petkovic, kes jõudis sel aastal Australian Openil veerandfinaali, alustab servimist. Sakslanna ei loovuta ühtegi punkti.

1. sett:

6:3. Kanepi servib avaseti võidule. Eestlannalt mängu teine äss ja eduseis 40:0. Avasett Kanepile 6:3!

5:3. Petkovic servib, et avasetis mängu jääda. Tasavägine geim. Sakslanna pääseb 40:30 juhtima ja hoiab pallingut.

5:2. Kanepi hoiab oma pallingut kindlalt.

4:2. Eestlanna juhib Petkovici pallingul 30:0. Murdepall ja eestlanna realiseerib selle!

3:2. Kanepi hoiab oma pallingut. Eestlanna on löönud siiani ühe ässa ja teinud ühe topeltvea.

2:2. Kanepi pääseb Petkovici pallingul 40:15 juhtima ja murrab! Mäng viigis.

1:2. Kanepi servib. Petkovic teenib mängu esimesed murdepallid ja realiseerib neist teise ära!

1:1. Petkovici serv. Sakslanna pääseb 40:15 juhtima ja viigistab mänguseisu.

1:0. Kaia Kanepi alustab avasetis servimist. Eestlanna hoiab pallingut ja asub mängu juhtima.

Kolmandas ringis kohtub selle paari võitja kuuenda asetusega serblanna Jelena Jankoviciga.

--------------

Kanepi ja Petkovici kohtumine peetakse kolmapäeval 1. väljaku neljandamänguna. Esimene matš samal väljakul algab Eesti aja järgi kell 10.00.

Petkovic alistas 2 tundi ja 42 minutit kestnud kohtumises kaasmaalase Angelique Kerberi (WTA 50) 6:4, 4:6, 6:3. Eesti esireket võitis avaringis venelanna Vera Duševina (WTA 55) ülekaalukalt 6:1, 6:2. Täpsemalt LOE SIIT!

Petkovic jõudis tänavu Austraalia lahtistel veerandfinaali. Teel sinna alistas ta teiste hulgas Venus Williamsi ning Maria Šarapova.