Schwartzman oli kaotuse äärel neljandas setis, kui jäi kaotusseisu 5:6 ning oli ka kiires lõppmängus oma servide järel taga 3:4, kuid argentiinlane võitles end raskest seisust välja. Otsustavas setis võitis ta seisult 2:2 neli geimi järjest.

Seitse ässa löönud Thiem tegi küll enam äralööke - 65:47 -, kuid patustas ka suurema arvu lihtvigadega (81:62). Kui maailma kolmas reket realiseeris murdepalle 41%-ga (9/22), siis argentiinlane 63%-ga (10/16). Mäng kestis viis tundi ja 10 minutit.

Schwartzman läheb poolfinaalis kokku kas suurfavoriidi Rafael Nadali (ATP 2.) või üllataja Jannik Sinneriga (ATP 75.). 12. asetusega argentiinlase jaoks saab tegemist olema üldse karjääri esimese suure slämmi poolfinaaliga.