AIK lõpetas möödunud hooaja Rootsi kõrgliigas neljanda kohaga ehk Euroopa liigasse pääsemiseks oli neil vaja kas karikas ise võita või loota liigas medalitele tulnud võistkonna triumfi. Kui AIK veerandfinaalis Malmö vastu karikast välja lendas ning mullune pronksmedalist Hammarby kaotas seitsmendaks jäänud Göteborgile, tuli hakata Zlatan Ibrahimovici kasvatajaklubi edule lootma, vahendas Soccernet.ee.

Eile peetud finaalis asus Malmö legendaarse Ola Toivoneni väravast 40. minutil juhtima, ent neli minutit enne normaalaja lõppu lubati Göteborgil viigistada ning lisaaja alguses vastase löödud 2:1 tabamusele Malmö enam vastust ei leidnudki.

Seega krooniti karikavõitjaks mullu liigas seitsmendaks jäänud Göteborg, kes nopsas seeläbi neljandana lõpetanud AIK-i ees viimase eurosarjakoha.