Võõrustajad viis 37. minutil juhtima Raphael Varane, kes realiseeris Karim Benzema söödu. Heas hoos Benzema vormistas 79. minutil lõppseisu. Hooaja 11. tabamuse kirja saanud ründaja on ühtlasi sellega väravaküttide edetabeli liider. Lisaks veel 5 väravasöötu andnud Benzema järel on teine Barcelona täht Lionel Messi (9 väravat, 5 söötu). Kodumeeskonna jaoks jäi mängust siiski ka mõru maik, kui kümmekond minutit enne kohtumist lõppu teenis teise kollase kaardi Ferland Mendy.

Real domineeris kohtumist täielikult, kui pallivaldamise protsent oli 61:39 nende kasuks. Pealelööke tegi Madridi meeskond 18, Espanyol 6. Raamidesse läksid neist vastavalt 8 ja 2.

Heas hoos Madridi Real tõusis 34 silmaga Hispaania meistriliiga ainuliidriks. Barcelona jääb neist kolme punkti kaugusele, kuid neil on täna võimalus pealinnaklubi kõrvale tõusta. Nimelt minnakse täna õhtul vastamisi Mallorcaga.