Kupper heitis kvalifikatsiooni esimeses grupis. Parimal katsel sai eestlane kirja tulemuseks 62.10, millega ta jäi oma grupis 11. Kahe grupi kokkuvõttes sai eestlane tänavusel MM-il 19. koha. Kupperi tänane seeria: X - 62.10 - 61.71.

Finaalist jäi välja ka Gerd Kanteri hoolealune Piotr Malachowski, kes heitis 62.20 ja sai sellega 17. koha. Finaaliks seatud normi 65.50 ületas ainsana rootslane Daniel Stahl (67.88). Viimasena pääses 12 parema sekka austerlane Lukas Weisshaidinger 63.31-ga.

400 meetri tõkkejooksus tegi suurepärase esituse Mägi, kes sai esmakordselt sel hooajal aja alla 49 sekundi - 48,93. Oma poolfinaalis oli ta sellega neljas. Pärast teist poolfinaali oli Mägi esimesena finaalist välja jäämas, kuid siis selgus, et diskvalifitseeriti tema ees lõpetanud Kyron McMaster. Kolmandas jooksus kolmanda koha saanud jaapanlane Takatoshi Abe oli eestlasest aeglasem neli sajandikku, mis tähendas esialgu, et viimasena pääses finaali Mägi.

McMaster esindajad otsustasid paar tundi hiljem siiski protesti esitada, mille hilisõhtul IAAF ka rahuldas. Seega jäi Mägi esimesena MM-i finaalist välja ehk sai kokkuvõttes üheksanda koha.

Lisaks McMasterile jõudsid MM-i finaali Karsten Warholm, Alison Dos Santos, Yasmani Copello, Abdelmalik Lahoulou, Rai Benjamin, TJ Holmes ja Abderrahman Samba. Maailmameister selgub esmaspäeva õhtul.

Meeste 100m jooksis krooniti maailmameistriks ameeriklane Christan Coleman, kes jooksis ühtlasi välja maailma hooaja tippmargi 9,76. Talle järgnesid vanameister Justin Gatlin ning kanadalane Andre De Grasse, kes said ajaks vastavalt 9,89 ja 9,90.

Maailma hooaja tippmarki nähti veel meeste kaugushüppes, kus maailmameistriks tuli jamaikalane Tajay Gayle. Gayle võidutses nii võimsa tulemusega kui 8.69. Hõbeda teenis ameeriklane Jeff Henderson (8.39), pronksi võitis Kuuba päritolu Juan Miguel Echevarria.

Nasite vasaraheites tuli maailmameistriks ameeriklanna DeAnne Price (77.54). Hõbeda sai Poola esindaja Joanna Fiodorow (76.35) ja pronksi hiinlanna Zheng Wang (74.76).

ENNE VÕISTLUST:

Mägi tegi reedeses eeljooksus võimsa esituse, võttis tugeva lõpuga koguni oma jooksus võidu ning sai ajaks 49,34, mis tähistab eestlase hooaja parimat tõketega staadioniringi. Eeljooksude peale kokku oli see suisa paremuselt neljas aeg.

Mägi on nüüd poolfinaalis 24 parema seas. Poolfinaalid peetakse täna meie aja järgi kell 18.05. Mägi jookseb kohe esimeses poolfinaalis, tema kõrval stardivad Amere Lattini (hooaja parim 48,66), Yasmani Copello (48,47), Mohamed Touati (49,29), Kyron McMaster (48,33), Alison Dos Santos (48,45), Kemar Mowatt (48,70) ning Chieh Chen (48,92).

Finaali pääseb iga poolfinaali (kokku 3) kaks paremat, lisaks veel ajaga kaks sportlast.

Täna toimub ka kettaheite kvalifikatsioon, kus Kupper heidab kell 16.15 alustavas esimeses grupis. Teine grupp heidab kell 17.45. Finaalvõistlusele pääsevad kõik, kes ületavad 65.50 või 12 paremat. Maailma hooaja edetabelis hoiab tänavu 65.30 heitnud eestlane 22. kohta.