Nimelt olid palli eest võitlemas Unitediga sel suvel liitunud Daniel James ja Tottenhami keskväljamees Moussa Sissoko. Prantslane tegi palli nimel võideldes Jamesi vastu vea ning tallas veel lisaks pikali kukkunud mängumehe peal.

Kohtunik aga viga ei näinud ja Sissoko antud olukorra eest kaarti ei teeninud, mis ajas Unitedi mängijad veelgi rohkem närvi ning Unitedi ja Spursi pallurite vahel läks korralikuks sõnasõjaks. Siis sekkus olukorda kohtunik, kes mängijad lõpuks maha rahustas.

Mõned minutid enne Sissoko ja Jamesi vahelist intsidenti oli United Anthony Martiali tabamusest juhtima läinud. 1:0 seisul ka avapoolaeg lõppes. 65. minutil suutis Lucas Moura seisu viigistada, aga viimane sõna jäi siiski punasärkidele. Kümme minutit enne normaalaja lõppu tõi Unitedile võidu 18-aastase Angel Gomesi värav.