Rakveres valitsesid neljapäeval keerulised ilmaolud, vihmasadu ja tugev tuul mõjutasid ka mitmeid tulemusi. U18 vanuseklassi kuuluv Jekaterina Mirotvortseva krooniti 5000 m distantsil Eesti meistriks ajaga 22.46,71, mis tähistab Eesti U18, U20, U23 ja täiskasvanute rekordit. Ka varasem rekord oli tema enda nimel.

Heas hoos jätkas hooaega Kevin Sakson (Haapsalu KJK), kes võitis meeste U20 vanuseklassi kettaheite korraliku isikliku rekordiga 60.72, mis viis ta Euroopa edetabelis teiseks. Sakson võitis ka kuulitõuke, saades seal tulemuseks 17.60.

U18 klassis läks neidude 100 m kuld Marit Kutmanile (TÜ/ASK) ajaga 12,18, noormeestest võitis 100 m meistritiitli ajaga 11,24 Kristjan Markus Eelmaa (Individuaalvõistleja.

U23 vanuse meeste kaugushüppes triumfeeris suurepärase tulemusega 7.85 Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Tema võiduhüppe ajal puhus aga lubatust tugevam taganttul (3,6 meetrit sekundis).

Naiste U23 vanuse kaugushüppe võitis Kreete Verlin (SK Fortis) tulemusega 6.21, täites sellega ühtlasi U23 Euroopa meistrivõistluste normatiivi.

U20 arvestuse meeste 100 m jooksus võitis kulla Henri Sai (SK Altius) ajaga 10,64, edestades napilt Ken-Mark Minkovskit (Audentese SK), kelle aeg oli 10,65. Naiste U20 samal distantsil võitis meistritiitli Karoli Käärt (Audentese SK), saades ajaks 12,04. Carina-Renne Valdek (Audentese SK) oli 12,14ga teine ning Liisa-Maria Truupõld (Tartu SS Kalev) 12,19ga kolmas.

Johannes Erm jätkuvalt heas hoos

Teisel päeval sündisid head tulemused eelkõige jooksualadel. Et tänagi puhus Rakveres väga tugev tuul, oli enamikes jooksudes ka lubatust (kuni +2,0m/s) tugevam taganttuul.

Ilusate esitustega sai teisel võistluspäeval hakkama mitmevõistleja Johannes Erm (SK Leksi 44), kes võitis Eesti U23 vanuse meistrikullad nii 110 m tõkkejooksus kui 200 m jooksus. 110 m tõkkejooksus oli tema võiduajaks 14,02 (taganttuul +4,6 m/s), 200 m läbis Erm ajaga 21,71 (+2,4). "Tänaste tulemustega jäin rahule, tõkkejooksus oli elu parim aeg, kuigi tuul oli natuke kõva. Aga sain üle pika aja normaalse stardi ja selle üle olen ma õnnelik. 200 m jooksus kontrollisin, kuidas start on ja mõtlesin seda rohkem 400 m jooksu jaoks," kommenteeris Erm, kes valmistub juulis Rootsis toimuvateks U23 Euroopa meistrivõistlusteks, kus ta osaleb kümnevõistluses.

Karl Erik Nazarov (Audentese SK) võitis ajaga 52,88 meeste U23 400 m tõkkejooksu, U20 meestest oli samal distantsil kiireim Lukas Lessel (SK Elite Sport) 53,65.

Kreete Verlin (SK Fortis) sai U23 naiste 200 m jooksus võidu ajaga 24,29 (+3,6), mitmevõistleja Margit Kalk (Tartu SS Kalev) tuli hõbedale tulemusega 24,41. Verlin jooksis korraliku tulemuse ka 100 m tõkkejooksus, kus tema võiduajaks oli 13,63 (+1,4).

Meeste U20 arvestuses võitis 200 m jooksu Henri Sai (SK Altius) tulemusega 21,57 (+1,4). U20 naiste 200 m kiireim oli Karoli Käärt (Audentese SK), kellele tõi kulla aeg 25,01 (+3,3).

Neidude U18 vanuse 200 m distantsil triumfeeris tulemusega 24,84 (+2,7) Marit Kutman (TÜ/ASK), jättes teiseks Ann Marii Kivikase (aeg 25,00; SK Altius) ja kolmandaks Pippi-Lotta Enoki (KJK Visa) ajaga 25,59.

Mirell Luik (Audentese SK) võitis U23 naiste odaviske tulemusega 54.70, Annika Emily Kelly (TÜ/ASK) krooniti Eesti meistriks naiste U20 vanuseklassi naiste vasaraheites 56.60ga.