Esimene poolaeg lõppes väravateta viigiga. Teisel poolajal pääsesid külalised juhtima, kui 61. minutil oli täpne Loren. 2:0 lõppseisu vormistas endine Reali kasvandik Jese Rodriguez, kes mängis aastatel 2011-2016 Reali enda ridades.

Realile oli see hooaja lõpus teiseks järjestikuseks kaotuseks, kui eelviimases voorus jäädi alla Real Sociedadile 1:3. Üldse sai Real koduses kõrgliigas tänavu 12 kaotust. Sellise "saavutusega" saadi viimati hakkama hooajal 1998/1999.

Real lõpetas tänavuse hooaja kolmandal kohal, valitsevast meistrist FC Barcelonast jäädakse maha 18 punktiga, aga katalaanidel on veel viimane kohtumine pidada. Linnarivaalile Madridi Atleticole jäi Real alla kaheksa punktiga.

Viimased kolm aastat Meistrite Liigas triumfeerinud Reali teekond lõppes eurosarjas tänavu kaheksandikfinaalis, kui kahe mängu kokkuvõttes jäädi alla Amsterdami Ajaxile. Hispaania karikasarjas kaotati poolfinaalis Barcelonale.