Veerandfinaalseeria avamängus võõrsil 3:0 (14, 13, 7) võiduga TK Aušrine üle tõelise jõudemonstratsiooni korraldanud Tartu Ülikool/Bigbank pidi korduskohtumises mõnevõrra rohkem pingutama, kuid ka täna ei suutnud leedulannad tartlannadele ohtlikuks saada, teatab volley.ee. Põhiturniiri parim Tartu loovutas põhiturniiril kaheksandaks tulnud Aušrinele avageimis 18, teises 19 ja kolmandas 20 punkti, saavutades koduseinte toetusel seega 3:0 (18, 19, 20) võidu, millega tagati koht järgmisel nädalal Tartus peetavale nelja naiskonna finaalturniirile.

Võitjate ridades jõudis kahekohalise resultaadini vaid Ingrid Kiisk, kes tõi 12 punkti. Kõik viis rünnakut punktiks realiseerinud Liis Noormets lisas 9 punkti. Blokis oma hooaja parima esituse teinud tartlannad kogusid sulustamisega koguni 17 punkti, Leedu naiskonnale läks kirja viis blokipunkti. Rünnakuid lahendas Tartu naiskond 47- ja Leedu esindus 27-protsendiliselt, pallingu vastuvõtul olid võitjate edunumbrid 62%-54%.

Leedus peetud veerandfinaalseeria avavaatuses kohalikule TK Kaunas VDU-le (põhiturniiri 5.) 1:3 alla jäänud TalTech/Tradehouse (põhiturniiri 4.) võttis korduskohtumises revanši, viies kodusaalis teenitud 3:1 (23, -19, 23, 16) võiduga seeria otsustavasse kolmandasse mängu. Raili Kont-Kontson tõi võitjatele 20, Maria Säästla 15 ja Heleene Hollas 11 punkti. Efektiivsuse kategoorias osutus mängu parimaks Kont-Kontsoni +13 punkti.

TalTech/Tradehouse ja TK Kaunas VDU selgitavad finaalturniirile pääseja pühapäeval kell 16 TalTech Spordihoones algavas vastasseisus.