Reali mõlemad väravad sündisid pärast VARi abil määratud 11 meetri karistuslööke. Karim Benzema realiseeris penalti pärast seda, kui Luka Modrici löök oli tabanud karistusalas Enis Bardhi kätt, Gareth Bale oli penaltil täpne, kui Cheick Doukoure tegi vea Casemiro vastu.

Esimese karistuslöögi puhul jättis väljakukohtunik Ignacio Iglesias Villanueva seejuures penalti vilistamata, kuid muutis videokorduse vaatamise järel meelt. Teisel puhul küll kohtunik määras penalti, kuid paljude ekspertide sõnul kukkus Casemiro liiga kergelt, kirjutab BBC Sport.

Levante ainsa tabamuse eest hoolitses Roger Marti, kes oli avapoolajal kahel korral õnnetult posti löönud.

Real lõpetas kohtumise vähemuses, sest lõpuminutitel sai teise kollase kaardi Nacho. Koduväljakul mänginud Levante ridades eemaldati paar minutit hiljem varumeeste pingil istunud Ruben Rochina, kes protestis valjuhäälselt kohtuniku otsuse vastu. Rocha oli mänginud esimesed 60 minutit, kuid saadeti pärast esimest hoiatuskaarti puhkama.

Võit tõstis Reali liidrist Barcelonast 9 punkti kaugusele. Kahe gigandi vahele mahub Madridi Atletico, kes võitis eile Villarreali 2:0.

Sel nädalal on Hispaanias lausa kaks Reali ja Barcelona vastasseisu - esmalt kohtutakse kolmapäeval Copa del Rey poolfinaalmängus, laupäeval mängitakse aga La Liga`s.