Jaapanlanna, kes hiljuti vallandas oma serblasest treeneri Sascha Bajini, jäi tund ja seitse minutit kestnud matšis tulemusega 3:6, 3:6 alla Prantsuse tennisistile Kristina Mladenovicile (WTA 67.). Tegemist oli teise ringi kohtumisega, avaringis oli kaks viimast suure slämmi turniiri võitnud Osaka vaba.

Osakale oli see esimene kohtumine pärast WTA edetabeli esikohale tõusmist ja treeneri vallandamist.

Kolmandas ringis ehk kaheksandikfinaalis kohtub Mladenovic hispaanlanna Carla Suarez Navarroga (WTA 26.), kes alistas 6:4, 6:4 Kontaveidist avaringis jagu saanud hiinlanna Shuai Zhangi (WTA 39.).

Raske võidu sai sakslanna Angelique Kerber (WTA 7.), kes jäi avasetis sloveenlanna Dalila Jakupovici (WTA 85.) vastu 1:5 kaotusseisu, kuid päästis seisul 5:6 kaks settpalli, murdis seejärel vastase pallingu ning pani oma paremuse maksma kiires lõppmängus. Jäänud teises setis 2:3 taha, võitis ta neli geimi järjest ning pääses kolmandasse ringi, kus kohtub homme Taiwani esindaja Su-Wei Hsiehiga (WTA 31.).

Delfi TV näitab sel nädalal otseülekandes Dubai turniiri poolfinaale ja finaali.