Finaali avasett kuulus kindlalt Bartyle 6:1. Austraallanna murdis kolmel korral Kvitova pallingu ega andnud tšehhitarile ühtegi murdevõimalust. Seti üldpunktid jäid Barty kasuks 25:14.

Teises setis ei suutnud kumbki mängija murdepallini jõuda enne Barty pallingut seisul 5:5. Kvitova kasutas ainsa murdevõimaluse koheselt ära, hoidis seejärel oma servigeimi ja võitis seti 7:5.

Kolmandas setis jäi tšehhitar 0:3 kaotusseisu, kuid murdis viiendas geimis tagasi. Seti lõpp läks täielikuks thrilleriks, kus kumbki mängija ei suutnud neljas geimis järjest oma pallingut hoida ja kohtumine jõudis kiiresse lõppmängu. Seda valitses juba selgelt Kvitova, võites 7:3.

Kvitova lõi kaks tundi ja 21 minutit kestnud finaalis kolm ässa, tegi kümme topeltviga ja realiseeris üheksast murdepallist neli. Mängu üldpunktid jäid napilt, 98:97 Barty kasuks.

Kvitova oli poolfinaalis alistanud valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitši (WTA 33) kindlalt, 6:1, 6:2. Barty tagas pääsu finaali, võites hollandlanna Kiki Bertensi (WTA 9.) põnevuskohtumise järel 6:7 (4), 6:4, 7:5.

Omavaheliste mängude arvestuses juhib Kvitova nüüd Barty vastu 3:0.