Tiidrek Nurme jooksis välja aja 2.15.16, mis on ühtlasi ka tema uus isiklik rekord. Nurme senine parim aeg oli 2.17.59. Suurepärase jooksu tegi ka Roman Fosti, kes saavutas 17. koha uue isikliku hooaja tippmargiga 2.17.57.

Eestlased alustasid maratoni korralikus tempos ning poole distantsi peal oli Fosti 32. ja Nurme 39. Maratoni teises osas näitas eriti võimast kiirust Nurme, kes oli kaks kilomeetrit enne lõppu tõusnud 11. kohale. Viimase kahe kilomeetri jooksul suutis Nurme veel kahte konkurenti edestada.

Euroopa meistriks tuli belglane Koen Naert, kes jooksis välja uue Euroopa meistrivõistluste rekordi. Võiduajaks oli 2.09.51. Hõbeda võitis Šveitsi jooksja Tadesse Abraham, kes kaotas Naertile minuti ja 33 sekundiga. Pronksile jooksis end itaallane Yassine Rachik (2.12.09).

ENNE VÕISTLUST:

Roman Fosti senine hooaja parim aeg on 2.19.40, mille ta jooksis aprillis Hamburgis.

Tiidrek Nurme hooaja tippmark on 2.18.38, mille ta saavutas veebruaris Birminghami maratonil.

Meeste maratoni start antakse kell 11.00. Stardis on 72 jooksjat.