Kohtumine algas kohe Belgia jaoks hästi, kui neljandal minutil leidis Nacer Chadli hea sööduga kastist Thomas Meunieri, kes viis belglased juhtima.

Ülejäänud esimene poolaeg möödus suhteliselt rahulikult. Mõlemad meeskonnad küll proovisid väravat lüüa, aga Belgia hoidis mängu enda kontrolli all ning poolajale mindi belglaste 1:0 eduseisus.

Teist poolaega alustas elavamalt Inglismaa. Poolajal vahetusest mängu sekkunud Jesse Lingard ja Marcus Rashford tõid inglaste rünnakusse uut hingamist.

Parim võimalus viigivärav lüüa tekkis 70. minutil, kui Rashford leidis hea sööduga kastis üles Eric Dieri, kes pääses väravavaht Thibaut Courtoisiga üks-ühele. Dier tõstis palli üle väravavahi, aga Belgia kaitsja Alderweireld päästis joone pealt palli ära.

Teise värava lõi hoopis Belgia, kui 82. minutil saatis Eden Hazard palli inglaste väravavahi Jordan Pickfordi selja taha.

Pronksi võitmine tähendas Belgia jaoks parimat saavutust jalgpalli MM-ilt. Senine parim tulemus oli 1986. aasta MM-il saavutatud neljas koht.

Pronksikohtumist saab pidada lohutusfinaaliks. Kumbki meeskond enamasti seda mängu pidada ei taha, kuid samas on võimalik lõpetada turniir võiduka noodiga.

Belgia pidi poolfinaalis Prantsusmaa koondisele alla vanduma seisuga 0:1. Poolfinaali jõudis Belgia võimsalt, kui oldi ainus allesjäänud meeskond, kes oli võitnud kõik kohtumised tänavusel MM-il. G-alagrupp võideti Inglismaa, Tuneesia ja Panama ees täiseduga. Jaapani vastu suudeti kaheksandikfinaalis välja tulla 0:2 kaotusseisust ning normaalajal veel viimase minuti kiirrünnakust 3:2 võit vormistada. Veerandfinaalis lülitati välja Brasiilia koondis. Lisaks ollakse jätkuvalt kõige resultatiivsema koondise edetabeli eesotsas 14 tabamusega.

"Me oleme inglastest paremad,” sõnas mängu eel Belgia koondise äärekaitsja Thomas Meunier. „Selle kohtumise võitmine pole kohustus, aga me tahame seda teha. Kolmas koht on meie jaoks miinimum."

Belgia on korra varemgi pronksikohtumist mänginud. 1986. aasta MM-il kaotati prantslastele lisaajal 2:4.

Inglismaa lootused korrata 1966. aasta edu (võideti maailmameistritiitel -toim) kustusid poolfinaalis, kui lisaajal jäädi 1:2 alla Horvaatiale. Inglismaa asus kohtumist juba 5. minutil Kieran Trippieri karistuslöögist juhtima, kuid lõpuks siiski sellest Horvaatia vastu ei piisanud. Alagrupis kaotati Belgiale, kuid võidud Panama ja Tuneesia üle aitasid Inglismaa kaheksandikfinaali. Seal suutis Inglismaa lõpuks murda oma kurva penaltiseeriate rekordi, kui pärast 1:1 lõppenud kohtumist alistati penaltitega Kolumbia. Veerandfinaalis võideti veenva mänguga Rootsi koondist 2:0.

„Me tahame lõpetada turniiri edukalt,” rääkis Inglismaa koondise peatreener Gareth Southgate. „Meil on võimalus võita medal MM-il, mida on varasemalt suutnud ainult üks Inglismaa meeskond.”

Meeskonnad on sellel turniiril juba korra omavahel mänginud. Alagrupiturniiri viimases voorus mängisid mõlemad riigid suures osas vahetusmeestega ning Belgia võitis kohtumise 1:0.

Suure tõenäosusega selgub täna ka tänavuse MM-i suurim väravakütt. Hetkel juhib edetabelit inglaste ründaja Harry Kane kuue väravaga, belglaste Romelu Lukaku jagab teist kohta nelja tabamusega. Allesjäänud mängijatest võivad neid ohustada vaid prantslaste duo Kylian Mbappe ja Antoine Griezmann, kes on mõlemad kolme tabamuse peal.

Kohtumine algab Peterburis Krestovski staadionil kell 17.00. Delfi Sport kajastab kohtumist otseblogi kaudu.