Turniir peetakse esmalt alagrupisüsteemis, kust veerandfinaali saavad iga alagrupi võitjad.

Eesti noored suutsid avamängus, kus kohtuti viimasel EMil poolfinaali jõudnud prantslastega, noppida ühe võidupunkti ning kohtumise lõppeseisuks jäi 1:4. Võidu tõid Eestile naiste paarismängus Kati-Kreet Marran ja Mari Ann Karjus, kes võitsid Margot Lambert ja Vimala Heriau 21:16, 21:16.

Teises mängus Costa-Ricaga oli eeldatav soosik Eesti ning meie võistkond võttiski veenva, 5:0 võidu. Võidukad olid Kati-Kreet Marran ja Karl Kert üksikmängudes, Hannaliina Piho ja Matis Kaart segapaarismängus, Liisa Tannik ja Hannaliina Piho ning Karl Kert ja Marcus Lõo paarismängudes. Vastastele ei loovutatud ühtegi geimi.

Pärast tänast puhkepäeva ootavad Eesti noori ees kohamängud, kus vastamisi minnakse alagrupi teises pooles teise koha saanud võistkonnaga, kelleks võib osutuda Soome, Bulgaaria või Holland.