Omamoodi oli kohtumise algus, mil Audentes 9:0 ette läks, kuid veidi hiljem juhtis Tarvas omakorda 17:11. Viimane väga hea seis Audentese jaoks oli poolaja lõpus, kui Ron-Arnar Pehka tabas eemalt seisuks 41:43.

Poolajaks oli Tarva edu siiski seitsmepunktiline, kuid teisel poolajal tehti suurem vahe sisse. Murrang, kui nii võtta, toimuski kolmanda veerandi keskel. 675 pealtvaatajat, kes pidid vaheajal läbi tegema ka tuletõrjeõppuse, said 28. minuti paiku jala mõnusamalt sirgu lasta.

Jätkus head lahtist mängu, kus mõlemad meeskonnad tabasid suurepäraselt. Näiteks Tarva kaugvisete protsent oli lõpuks 64 % - tabas 22st 14, ka Audentes tabas 42 % ehk 12st 5. Noortekoondise kiituseks tuleb öelda, et 84st punktist rohkem viskasid nad tänavu vaid kahel korral - korra 85 ja korra 89.

Tarva ridades viskasid nii Roberts Stumbris, Brandis Raley-Ross kui Reinis Strupovics 22 punkti, lisaks võttis Raley-Ross seitse lauapalli ja andis seitse korvisöötu, Strupovics aga sai kirja 3lp ja 5rs. Stumbris tabas kaugelt 8st 6. Hea oli ka David Haughton - 15p+9lp, samuti Rannar Raap - 8+3+7.

Audentese parimana tõi Taavi Jurkatamm 14 punkti (8/5), Ron-Arnar Pehka toetas 12+4rs, Sander Raieste 11p, Siim-Markus Post 11+4rs, Kregor Hermet ja Heivo Parrol (6/4) 8p. Veel paar nädalat 15-aastane Henri Drell tegi samuti üle kümne minuti mängu ja sai kirja 2lp+2rs.

Tarvas võitis laua 30-26, korvisöödud 25-16, pallikaotusi oli neil 15 AUD 17 vastu. Kahesed Tarvale 63 vs 44 %, kolmesed Tarvale 64 vs 42 % ja vv 88 vs 85 %.

Valga kohtub täna Rockiga

Reedel läheb kodus missioonile BC Valga-Valka Maks&Moorits, eesmärgiga murda maha emotsionaalselt ehk hetkel mitte kõige tugevam TÜ/Rock - Valga-Valka sihiks võiks olla võit, et mitte kohtuda KMLi veerandfinaalseerias BC Kalev/Cramoga vaid sellesama TÜ/Rockiga.

Igatahes, kui Valga-Valka täna Rocki võidab ja võidab ka pühapäeval kodus Audentese SG-d, on nad tabelis praeguse kaheksanda koha asemel seitsmendad ja viimasele playoff kohale langeb TTÜ KK.