Vahepeal 10-punktilist edu hoidnud kalevlased polnud lõpusekunditel kaugel ka kaotusest, kuid Joosep Toome pealtpanek 10 sekundit enne lõppu tagas Leedu turneel olevale Kalev/Cramole kolmepunktilise võidu.

Kalevlaste parimana viskas Gregor Arbet 14 punkti, Tanel Sokk lisas 12 ja Pavel Uljanko 11 silma. Pieno resultatiivseim oli 20 punktiga Eimantas Bendžius.

Laupäeval kell 17 on Kalev/Cramo vastaseks BC Rudupis, kel Balti liigas kirjas viis võitu ja üks kaotus. Kalev/Cramo juhib BBL-i tabelit viie võidu ja kolme kaotusega. Homme kell 18:30 mängib Rudupisiga Tartu Ülikool.

Mängu käik:

IV veerandaeg

Lõpp kujuneb trilleriks! 30,8 sekundit jäänud ning Uljanko kaotab küljejoone juures palli. Korvi all tehakse leedukatele veel viga, kuid leedukad saavad sisse vaid ühe vabaviske. Kalevlased kaotavad taas palli ning Bendžius lisab kaks punkti (63:64). 10 sekundit enne lõppu paneb Toome kiirrünnaku lõpetuseks pealt ning Kalev/Cramo võidab 66:63!

43 sekundit mängida, Kalev/Cramo võtab veel ühe minutilise mõtlemisaja.

60:64 Leroy vähendab taas vabavisetest vahet ning Kalev/Cramo võtab time-out'i. Mängida jõuti vaid 10 sekundit.

58:64 Varbanov korvi all resultatiivne. Kodumeeskond võtab aja maha, kui mängida on jäänud 1.36.

58:62 Leedu klubi pääses korraks ka kahe punkti kaugusele.

56:60 Dorbek teeb korvi all vea Darrick Leonardile, kes tabab kaks vabaviset.

54:60 Tanel Sokk lõpetab Kalevi rünnaku lähiviskega. Hea eeltöö üksinda mitu meest ette võtnud Škelelt.

54:58 Kodumeeskonnalt valus kolmene. Neli viga on teinud Toome, Škele ja Uljanko, Leedu klubis veel mitte keegi.

51:58 Kalev/Cramo võtab aja maha

49:58 Uljankolt kolmene!

Kodumeeskond võtab aja maha, kui mängida on jäänud 6.40

49:55 Škele tabab kaugviske.

49:52 Neljanda veerandaja esimesed punktid tulevad kodumeeskonnalt.

III veerandaeg

47:52 Kolmene ka kodumeeskonnalt, kaks punkti Dorbekult. Sellise skooriga kolmas veerandaeg ka lõpetatakse.

44:50 Leedukad saavad korvi alt punkte juurde, Toome tabab kolmese.

42:47 Dorbek tabab kahepunktiviske, Pieno vastab samaga.

40:45 Bamba Fall tabab kahest vabaviskest ühe.

39:44 Arbetilt kolmene (kokku täna temalt 14 punkti).

40:44 Arbet teeb oma teise vea ning vastased tabavad ühe vabaviske.

39:41 Piena mees Bendžius tabab kaks vabaviset.

37:41 Neljapunktine vahe püsib. Mängida jäänud kolmandat veerandaega 4.26, kui Kalev võtab time-out'i.

35:39 Aurimas Kieža vähendab kodumeeskonna kaotusseisu 4 punktile.

33:39 Trevon Hughes toob kaks punkti Pienole.

31:39 Kaks punkti Pavel Uljankolt (kokku 8).

31:37 Škele teeb juba neljanda vea ning vastased vähendavad vabavisetest vahet.

II veerandaeg

29:37 Kalev läheb vaheajale vastu 8-punktilises eduseisus. Kalevil on 11 punkti visanud Gregor Arbet, 8 silma on kirjas Tanel Sokul. Pieno parimana on Eimantas Bendžius visanud 13 punkti. Pavel Uljanko ja Armandis Škele (mõl. Kalev/Cramo) on teinud juba kolm viga.

28:36 Uljankolt kolmene! Resultatiivse söödu saab kirja Dorbek.

28:33 Reimo Tamm viskab oma neljandad punktid.

26:31 Leedu klubil vastab Leroy Nobles kolmesega.

23:31 Vaheajalt naastes tabab Dorbek kahese.

23:29 Benzius toob oma 13. punktid ning vähendab vahe neljapunktiliseks. Kalevlaste edu kipub sulama. Kalev/Cramo kasutab taas minutilist vaheaega.

18:27 Leedu klubi on teinud 7:0 vahespurdi!

14:27 Vastastel tabab kahepunktiviske ning peatreener Aivar Kuusmaa (või Alar Varrak?) võtab aja maha.

12:27 Kalevlastel tabavad Arbet ja Sokk. Uljanko teeb juba kolmanda vea ning Kairys tabab ühe vabaviske.

Sokk proovib vahepeal kolmest ning Škele uhab kahepunktiviske mööda. Õnneks eksivad ka vastased.

11:23 Arbeti viskekontsert jätkub. Mees on visanud juba 9 punkti.

I veerandaeg

11:21 Esimese veerandaja lõpetab Bamba Falli tabatud vabavise.

11:20 Arbet paneb veel kolmese otsa. Leedukad võtavad aja maha. Avaveerandaega jäänud mängida 28 sekundit.

11:17 Kalevlaste vastu tehakse palju vigu. Seekord on vabaviskejoonel täpne Arbet.

11:15 Reimo Tamme vabavisetest suurendatakse eduseisu.

11:13 Hetkeks nähakse tablool viigiseisu, kuid Joosep Toome parandab selle vea kahepunktiviskega.

9:10 Škele teeb oma teise vea, Benzius tabab vabavisked.

7:10 Kalevil on vahepeal punkte toonud Sokk ja Uljanko.

3:4 Arbet tabab kahepunktiviske, Sokk proovib ka kolmest, kuid kaugviske tabab hoopis vastastel Benzius.

0:2 Varbanov avab mänguskoori.

Kalev/Cramo alustab koosseisus: Pavel Uljanko, Tanel Sokk, Gregor Arbet, Nikolai Varbanov, Armandis Škele.

Eelinfo:

Pasvalys Pieno zvaigzdesil on seni tabelis 2 võitu ja 2 kaotust. Tegemist on Leedu liiga keskmikuga, keda juhendab lätlane Roberts Stelmahers. Võidud on meeskond saanud Žalgirise duubli ning Liepajas Lauvase üle.

Kalev/Cramol on turniiritabelis 4 võitu ja 3 kaotust, võiduprotsendilt ollakse viiendat, koha võrra eespool tänasest vastasest.