Tänak ja Sikk võitsid kõik kolm katset ja sel aastal esimest korda Eesti rallil sõitev Tänak jäi avapäevaga rahule.

Ott Tänak: „Kõik sujus, eks natuke harjumatu see auto veel on. Seetõttu ei hakanud endal ka elu keeruliseks tegema ja riske ei võtnud. Auto on hea, kõik sujus, avapäevaga saab rahul olla.“

Teisel kohal päeva lõpetanud Georg Gross tunnistas, et selline ajavahe Tänakuga oli see, mida ta ise arvas tulevat.

Georg Gross: „Enam vähem, arvasin, et tuleb keskeltläbi sekund kilomeetri peale kaotust Otile, viimasel katsel tuli pisut rohkem. Probleeme ei olnud, kõik sujus.“

Kolmandale kohale tõusid Kuressaare linnakatsega Kaspar Koitla ja Andres Ots (Mitsubishi Lancer EVO 9), kes kaotavad Tänakule 22,8 sekundit. Nende selja taga, 0,7 sekundi kaugusel on Janis Vorobjovs ja Guntars Zicans (Mitsubishi Lancer EVO X). N-rühmas katkestasid avapäeva tehniliste probleemide tõttu Raul Jeets ja Andrus Toom (generaatori rihma purunemine), esimest korda tehnilisel põhjusel katkestanud mehed laupäeval ei jätka, kuna mootor kuumenes üle ja sai viga. Sander Pärn ja Ken Järveoja Subaru sai esimese katse trampliinilt maandudes viga ja mehed jäid raja äärde. Nemad jätkavad laupäeval superrally’ga.

Kaheveoliste autode kiireimad on peale avapäeva Siim Plangi ja Marek Sarapuu (Honda Civic Type-R), kes on klassi A7 liidrid ja absoluutarvestuse 12 kohal. Klasside A6 ja N3 ühise arvestuse liidrid on Markus Abram ja Jarmo Võsa (Honda Civic Type-R), rahvuslikus E-rühmas on liidrid Einar Laipaik ja Siimo Suvemaa (BMW M3). Veoautode arvestuses on liidrid Taavi Niinemets ja Esko Allika.