Jüri Saare hoolealused olid enne kohtumist Põlvaga võitnud kõik 15 Meistriliiga mängu, seejuures oli Pärnu võistkonna kaitse toiminud nii hästi, et vastased nende puuri sahistanud vaid kolmel korral. Nüüdki asuti Lootose vastu Varje Tugimi ja vahetusest sekkunud Liis Ude tabamustest 2:0 juhtima, kuid peagi valitses tänu Ave Pajole ja Signy Aarnale viigiseis.

Võidu ja tiitli kindlustanud värav saabus alles 89. minutil, autoriks vaid veidi varem vahetusest väljakule tulnud Marve Markson. Kõik kolm pärnulannade väravasöötu andis Meistriliiga edukaim täpsuskütt Anastassia Morkovkina.

"Võit tuli väga raskelt - meil oli pinge peal, vastane sai rahulikumalt võtta," kommenteeris Pärnu JK peatreener Jüri Saar, kes tõdes, et 2:0 eduseisus võis võistkonnal tekkida pingelangus. "Kindlasti ei lähe ülejäänud voorudes nalja tegema, vaid tahame võita, aga pingelangus kahtlemata tekib," lausus ta.

Jõudsalt hõbemedalite suunas liikuv Tallinna FC Flora alistas täna Tallinna FC Levadia 4:1. Katrin Loo lõi esimesel poolajal kolm väravat, neist esimese lausa avaminutil. Viimase Flora värava lõi 53. minutil Tiina Trutsi, Levadia auvärava aga 45. minutil Margarita Žernosekova.

Meistriliiga ellujäämismängus suutis Nõmme JK Kalju veidi parandada oma lootusi, kui Tartus alistati Maria Sootaki 17. minuti omaväravast kohalik Tammeka 1:0. Siiski on nõmmelannade lootused otse väljalangemisest pääseda pigem teoreetilised, sest nad vajavad esineliku vastu neljast mängust vähemalt nelja punkti, eeldades et Tammeka enam punkte juurde ei teeni.

Naiste Meistriliigas on nüüd seoses üliõpilaskoondise osalemisega Hiinas toimuval universiaadil ja Pärnu JK mängudega UEFA naiste Meistrite Liiga kvalifikatsiooniturniiril paus kuni kuu lõpuni. Meistriliiga hooaja lõpuni jääb neli vooru.