Kohtumine peeti Rustenburgis, Royal Bafokeng staadionil (mahutab 38 000 pealtvaatajat). Õhusooja 14 kraadi, väljakukohtunikuks brasiillane Carlos Simon.

Inglismaa on võitnud tänavu kõik kolm sõpruskohtumist, alistades märtsis 3:1 Egiptuse ning mais 3:1 Mehhiko ja 2:1 Jaapani.

USA koondis võitis MMi eel samuti kaks viimast mängu, alistades 2:1 Türgi ja 3:1 Austraalia.

Koosseisud:

Inglismaa: Robert Green, Glen Johnson, Ledley King, John Terry, Ashley Cole, Aaron Lennon, Frank Lampard, Steven Gerrard (kapten), James Milner, Wayne Rooney, Emile Heskey.

Peatreener: Fabio Capello

USA: Tim Howard, Steve Cherundolo, Oguchi Onyewu, Jay Demerit, Carlos Bocanegra (kapten), Landon Donovan, Michael Bradley, Ricardo A. Clark, Clint Dempsey, Jozy Altidore, Robbie Findley.

Peatreener: Bob Bradley

Mängu käik:

1. POOLAEG

Inglased panid palli mängu.

4. minut - Inglismaa ette 1:0! Inglaste kapten Steven Gerrard saab jala valgeks. Liverpooli ebajumala 79 mäng koondises ja 17 värav.

10. minut - kohtumise esimene nurgalääk inglastele. Midagi ohtlikku ei järgne.

12. minut - Ameeriklastel samuti kasutada nurgalöök. Veel üks ja veel üks. Seega kolm nurgalööki järjest. Viimane mängiti päris osavalt lahti, aga löögini ikkagi ei jõutud.

19. minut - Ameeriklastel päris hea võimalus. Teisel korrusel on USA ründajad inglaste kaitsest üle.

20. minut - terav olukord ka USA ja Tim Howardi värava all. Mäng on kohati päris särtsakas.

25. minut - pikka aega on pall püsinud keskväljal ja mäng pisut rahunenud.

26. minut - James Milner sai inglastest kollase kaardi.

27. minut - Ameeriklased suunavad Donovani antud karistuslöögi jällegi inglaste väravale. Raamidesse küll ei lähe, aga taas kord võidetakse õhuvõitlus.

28. minut - Inglaste nurgalöögi järel mitu ohtlikku momenti. Heskey sõidab lõpuks jalad ees sisse ameeriklaste väravavahile ja tekib mänguseisak. Kas Howard saab jätkata?

31. minut - Capello teeb juba esimese vahetuse. Kollase kaardi saanud ja vasakul äärel selgelt aeglaseks jäänud Milner välja ning Shaun Wright Phillips sisse.

32. minut - Howard jätkab.

38. minut - terav pealelöök Donovanilt, 22-23 meetrilt, aga pisut väravast mööda.

39. minut - ameeriklastest saab kollase kaardi Steve Cherundolo.

40. minut - Millise prohmaka tegi inglaste väravavaht Robert Green!!!!!!!!!!! Mänguseis on 1:1! Värav läheb kirja Clint Dempsey´le.

45. minut - Inglaste nurgalöök.

Esimene poolaeg on lõppenud viigiseisul 1:1.

2. POOLAEG

47. minut - kollase kaardi saab ameeriklastest Jay Demerit.

52. minut - Heskey läheb sisuliselt 1-1le Howardiga, aga ameeriklaste väravavaht jääb peale. Inglastel fantastiline võimalus.

60. minut - Teise poolaja alguses Ledley Kingi asemel mängu sekkunud Jamie Carragher saab kollase kaardi.

61. minut - esimese värava autor Gerrard võtab kollase. Ameeriklastel karistusala lähistelt karistuslöök, mis lõpeb küll löögiga, aga väravast mööda.

63. minut - Howard tõrjub Lampardi pealelöögi. Inglased saavad küll korneri, aga sealt midagi erilist välja ei võluta.

65. minut - väravapost päästab Inglismaa koondise kaotusseisust! Aktsioonis oli vasakult äärelt Josmer Altidore. Greeni tõrje järel põrkab pall posti.

74. minut - Robbie Findley saab Gerrardi vastu toorelt mängides kollase kaardi.

75. minut - Inglastel jätab hiilgava võimaluse kasutamata Wright Phillips. Howard tõrjub palli üle otsajoone. Inglased saavad kaks nurgalööki järjest ja surve ameeriklaste väravale kasvab.

77. minut - Ameeriklaste vahetus. Äsja kollase kaardi saanud Findley välja ja Edson Buddle sisse.

79. minut - Inglaste kolmas vahetus. Heskey välja ja Peter Crouch sisse. Seega ründesse pikkust juurde.

84. minut - Inglismaa koondiselt terav rünnak, aga tulu ei tõuse. Aktsioonis oli Lampard.

90. minut - ameeriklased saavad nurgalöögi.

Kohtunik lisas neli minutit. Läbi. Ameeriklased said inglaste vastu väärtusliku viigipunkti.