Võimsa lõpu teinud Marit Björgen kaotas terve sõidu vältel juhtinud Kowalczykule 4,2 sekundiga ja sai teise koha. Kolmas oli soomlanna Aino Kaisa Saarinen 29,9-sekundilise kaotusega.

MK-punktidele suutis eestlannadest sõita ka Kaija Udras, kes oli 30. (+3.23). Tatjana Mannima sai 35. (+3.49) koha. Kokku lõpetas 48 naist.

Loe Kristina sõidujärgset arvamust: Šmigun-Vähi: haigusevimm rikkus minu võistluse

Sõidu käik:

Olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi startis 10 km klassikadistantsile võistlusnumbriga 41. Kokku läks rajale 49 naist.

Vahetult Kristina järel pääses rajale Virpi Kuitunen. Teiste favoriitide stardinumbrid on: Marit Björgen 45, Aino-Kaisa Saarinen 47, Petra Majdic 48 ja Justyna Kowalczyk 49.

Lisaks Šmigun-Vähile stardib kodusel MK-l veel vaid viis eestlannat: Heidi Raju (nr 1), Liis Kalda (nr 2), Tatjana Mannima (nr 12), Laura Rohtla (nr 13) ja Kaija Udras (nr 16).

Kõik kuus eestlannat on startinud.

0,9 km: Kristina on esimeses vaheajapunktis kaheksas, kaotades liidrile Kowalczykile 11,3 sekundiga.

2,3 km: Hetkel juhib poolatar Kowalczyk, Kristina kaotab juba 31 sekundit ja on alles 12. kohal.

5 km: Kowalczyk kindel liider. Kristina 50,5-sekundilise kaotusega üheksas.

7,3 km: Kaks ja pool kilomeetrit enne finišit on Kristina alles 11. kohal. Liider Kowalczyk edestab Kristinat juba 1.20-ga. Neljas koht on eestlannast juba minuti kaugusel..

Finiš: Kowalczyk võidab juba kolmandat aastat järjest! Võimsa lõpu teinud Björgen kaotas 4,2 ja Saarinen juba 29,9 sekundiga. Kristina oli üheksas (+1.40).

Uudist täiendatakse.

Vaata tervet GALERIID SIIT

Meeste 15 km klassikadistantsile (algus 14:00) stardib täna 62 sportlast, neist viimasena läheb rajale äsja Tour de Skil võidutsenud tšehh Lukaš Bauer. Eestlasi läheb rajale 14, tugevamate grupis Aivar Rehemaa (56), Jaak Mae (58) ja Andrus Veerpalu (60). Peale kahekordset olümpiavõitjat stardivad veel vaid kaks kuuma grupi sõitjat - soomlane Ville Nousiainen ja Bauer.